MojAndroid

Inteligentné zariadenia dnes svojim majiteľom ponúkajú mnohé benefity, pričom za jednu z najväčších výhod môžeme považovať bezplatnú komunikáciu. Hoci je tento pojem relatívny a musíme pritom počítať s niekoľkými faktami, ako napríklad platba za mobilné dáta či domáci internet, v konečnom dôsledku nás komunikácia cez naše smartfóny a tablety stojí niekoľkonásobne menej, než by sme za ňu zaplatili operátorom. Pripravili sme si preto pre Vás seriál SMS a volanie zadarmo cez Android, kde si postupne predstavíme aplikácie, ktoré na komunikáciu medzi inteligentnými zariadeniami môžete využiť. Prvou takouto aplikáciou je veľmi známy titul WhatsApp Messenger.

serial-bezplatna-komunikacia

WhatsApp je titul so stabilnou a početnou fanúšikovskou základňou. Za jeho najväčšie prednosti možno určiť kompatiblitu naprieč rôznymi mobilnými platformami, pričom sú podporované aj staršie zariadenia so systémom Symbian. Autorov však musíme pochváliť aj za prehľadnosť a jednoduchosť aplikácie, ktorú v týchto chvíľach využívajú stovky miliónov ľudí po celom svete. WhatsApp patrí medzi najobľúbenejšie tituly vo svojej kategórii, čomu nasvedčuje aj počet nainštalovaní tejto aplikácie – len na Android zariadenia si ju používatelia nainštalovali viac ako 100 000 000-krát.

WhatsApp

Aplikácia WhatsApp slúži na bezplatné zasielanie instantných správ, multimediálnych súborov a vašej polohy, nie však na hovory cez internet. Správy môžete posielať jednotlivcom alebo celým skupinám, pričom všetky poslané aj prijaté správy nájdete v aplikácii zoradené prehľadne v menu podpobnom natívnym titulom pre SMS správy. To používanie aplikácie uľahčuje a vďaka intuitívnemu rozhraniu je tento titul naozaj jednoduchý na použitie, pričom by sa s problémom pri ovládaní nemal stretnúť žiadny druh používateľa, či ide o tínedžerov alebo starších ľudí, ktorí sa o modernú komunikáciu zaujímajú.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré táto aplikácia ponúka, je napríklad množstvo emotikonov, ktoré môžete v správach použiť na vyjadrenie emóciií alebo napríklad viazanie vášho WhatsApp účtu priamo na vaše mobilné číslo, čo znamená, že sa do aplikácie nemusíte nijako registrovať ani zakaždým prihlasovať. Za výhodné pokladáme aj ukladanie správ, ktoré ste napísali v offline režime, pričom aplikácia takéto správy odošle ihneď, ako sa opäť pripojíte k internetu. Prvý rok môžete WhatsApp používať bezplatne, za každý ďalší rok si však budete musieť priplatiť. Hoci ide len o smiešnych 0,89€, dlhodobých používateľov aplikácie tento poplatok môže obťažovať. Ako protihodnotu autori ponúkajú prostredie aplikácie bez reklám.

WhatsApp Messenger

+ jednoduché a pekne spracované prostredie

+ intuitívne ovládanie

+ nízke náklady na komunikáciu (v prepočte na počet prenesených MB iba pár centov)

+ prostredie bez reklám

+ konto je viazané na tel. číslo a nie je nutná registrácia

– nutnosť zaplatiť za 2. a každý ďalší rok používania

– absencia hovorov

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+