MojAndroid

V predošlej časti Android ROOT: Ako na to? sme vám ukázali spôsoby, akými môžete root vykonať. Keďže root slúži na to, aby ste mali neobmedzený prístup k vášmu zariadeniu, dnes vám ukážeme ako tento prístup využiť a predstavíme vám 8 zaujímavých aplikácii. Poďme na to:

1. Titanium Backup

Veľmi užitočný nástroj na zálohu vašich aplikácií, Market linkov a dát. Existuje free aj platená verzia (licenčný kód). Titanium Backup vaše aplikácie okrem zálohovania dokáže aj vymazať. A nielen tie, ktoré ste nainštalovali vy, ale aj systémové aplikácie a súčasti a preto si treba dávať pozor, aby sa náhodou nedopatrením nepoškodil OS.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

AppBrain

QR:

2. ROM Manager

Jedným z hlavných dôvodov rootovania je zmena ROM. Táto aplikácia vám s týmto systémovým “krokom” pomôže, aj keď na jej užívanie potrebujete aspoň základné schopnosti a vedomosti. Pomocou metódy ClockworkMod Recovery (vymyslenej priamo autorom ROM Manager-u) do vášho telefónu nahrá akýkoľvek ZIP súbor, či už pôjde o kernel, rom, balík hier či radio image. Ide určite o jednoduchší spôsob nahrávania ROM ako recovery boot. Pomocou tohoto programu môžete urobiť taktiež úplný image OS pre prípadnú obnovu. Taktiež môžete meniť vlastnosti SD karty, sťahovať ROM pomocou QR kódov, obnovovať novšie verzie ROM a mnoho iného. Platená verzia toho ponúka ešte o čosi viac.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

AppBrain

QR:

3. ShootMe (Screen Grabber)

Aplikácia, ktorá vám neumožní žiadne nastavenie telefónu. Avšak, mnohí z vás ju určite ocenia. Ide o app., ktorá zachytí screenshot vašej aktuálnej obrazovky bez potreby PC. Spraví tak akonáhle potrasiete telefónom po dobu >0.5 s. Vyššie rady telefóno zvládnu s touto aplikáciou aj natáčanie videa. Pri fotení si môžete zmeniť formát, kvalitu aj zvuk uzávierky.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

AppBrain

QR:

4. Juice Defender: Ultimate Juice

Ide o platenú verziu Juice Defenderu, ktorú treba nainštalovať ako “aktualizáciu” neplatenej verzie. Je to nástroj, ktorý by mal predlžovať životnosť batérie rôznymi časovačmi, pravidlami a podobne. Sami si nastavíte, kedy budete mať aktívnu sieť 3G, Wi-Fi či EDGE – najväčších spotrebiteľov energie v telefóne. Zastavuje aj niektoré procesy, pokiaľ je telefón v neaktívnom režime. Môžete nastaviť aj takt vášho procesora, čo zas len zmenší spotrebu energie.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

AppBrain

QR:

5. Root Explorer – File Manager

Ide o manažéra zložiek a súborov podobného Astro File Manager-u. Avšak, ponúka viac ako Astro. Keďže máte prístup ku všetkému pomocou root-u, tento file manager vám umožní vidieť aj cache súbory či zložky systémových nastavení. Môžete taktiež meniť vlastnosti, povolenia a práva súborov, čo by bez root-u nešlo. Užívateľské prostredie je príjemné a jednoducho ovládateľné.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

AppBrain

QR:

6. Quick Boot – Reboot

Ďalšia užitočná aplikácia, ktorá však dokáže len tri veci. Pomocou tejto aplikácie dokážete jedným dotykom vykonať reboot, recovery boot a bootloader boot. Prečo jedným dotykom? Pretože si môžete na ploche vytvoriť widgety a tak budete mať tieto funkcie vždy po ruke.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

AppBrain

QR:

7. Wireless Tether

Tethering – “šírenie” Wi-Fi je užitočnou vecou pre tých, ktorý majú doma viaceré zariadenia podporujúce Wi-Fi a dátový paušál na svojom Androide. Oproti tetheringu od napr. HTC sa táto aplikácia odlišuje tým, že umožňuje spravovať “black list“, takže môžete presne definovať MAC adresami, kto všetko sa na vašu sieť môže pripojiť. Takisto si takúto sieť môžete zaheslovať. Malo by pracovať aj na starších verziách OS, nie len na Froyo-vi, na ktorom je to natívne podporované.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

Official Google Site

QR:

8. Shark For Root

Ide o aplikáciu, ktorá monitoruje činnosť všetkých súčastí vášho OS (aj aplikácii) v sieti. Slúži ako akési počítadlo. Táto aplikácia bola na XDA fórach predtým známa ako Andro Shark, no na Android Market sa dostala práve pod menom Shark For Root. Výstupom z tejto aplikácie je .pcap súbor, na ktorý však zatiaľ na Markete neexistuje čítačka. Ide o beta verziu aplikácie, takže môžme očakávať zmeny.

Obrázky:

ODKAZY NA STIAHNUTIE:

Android Market

AppBrain

QR:

Pokiaľ aj vy poznáte nejaké aplikácie, ktoré by mohli pomôcť niektorým používateľom s root-om, budeme radi, ak sa s nimi podelíte v komentároch.

Zdroj: www.androidpolice.com


23.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+