MojAndroid

Dostali sme sa k šiestej časti série článkov o HTC Sense verzie 2.0. V tomto dieli vám ukážeme, čo Sense ponúka v oblasti komunikácie. Aj v tomto smere prináša inovácie a vylepšenia, ktoré svojou pridanou hodnotou potešia nejedného Androiďáka. Tí, ktorí si potrpia na prepojení so sociálnymi sieťami a mailovou komunikáciou z viacerých účtov súčasne, HTC Sense určite ocenia. Poďme sa pozrieť, čo všetko saod neho dá očakávať.

Kontakty

Kontakty sú spravované aplikáciou Ľudia, v ktorej nájdete všetky potrebné funkcie od zahájenia volania, poslania SMS alebo e-mailu, zobrazenia statusu a fotografií zo sociálnej siete alebo históriu hovorov.

Ak vás niektorý kontakt alebo neznáme číslo obťažuje, môžete ho jednoducho zablokovať v Menu–>Viac–>Blokovaní volajúci–>pridať volajúceho.

 

Skupiny kontaktov

Každý kontakt je možné pridať do niektorej preddefinovanej alebo inej vlastnej skupiny, ktorú vytvoríte v aplikácii Ľudia–>Skupiny–>Pridať skupiny. Skupiny sú výhodne aj pri umiestňovaní kontaktov na plochu v podobe widgetu Ľudia, kde si zvolíte, ktorá skupina ľudí sa vo widgete objaví. Špeciálnu skupinu tvoria najčastejšie používané kontakty.

Na výber je niekoľko druhov widgetov s rôznymi rozmermi. V jednom z nich sú aj priamo zobrazované statusy zo sociálnych sietí.í.

Zlučovanie informácií o kontaktoch

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí majú okrem Google vytvorené účty aj na sociálnych sieťach Facebook alebo Twitter a ak máte na nich uložené rovnaké kontakty, Sense vám automaticky ponúkne možnosť ich zlúčenia. O nájdených kontaktoch budete informovaný v notifikačnom paneli ikonkou  a pre prijatie spojenia s navrhovaným kontaktom je potrebné kliknúť na –> .

Ak vám Sense automaticky neponúkne prepojenie niektorého kontaktu, tak je možné prepojenie vykonať aj manuálne – v karte kontaktu kliknutím na ikonku –>Facebook–>vyhľadáte kontakt.  Takto jednoducho získate prístup k statusom a fotografiám vybraného kontaktu z týchto sietí, pričom fotografia kontaktu sa automaticky nastaví na profilovú fotku z Facebooku alebo Twitteru.

Výhodou je aj zobrazenie statusu kontaktu pri prichádzajúcom alebo odchádzajúcom volaní.

E-mail

Sense vám ponúka aj aplikáciu pre správu e-mailov, v ktorej je možné nastaviť viacero účtov pre rôzne servery. Takto bude vaša e-mailová komunikácia prehľadne umiestnená na jednom mieste bez nutnosti prepínať medzi účtami. Ak využívate viacero kont, môžete si zvoliť len niektoré alebo všetky, z ktorých sa budú správy zobrazovať v aplikácii. Pre odlíšenie správ z jednotlivých účtov je pouťité farebné odlíšenie.

Kalendár

Za zmienku v HTC Sense stojí aj inovovaný kalendár, ktorý sa synchronizuje nielen s vašim Google kalendárom, ale aj s udalosťami na Facebooku a Twitteri – už vám neuniknú narodeniny vašich priateľov, alebo iné akcie.

Z tohto dielu je to všetko, v ďalších častiach sa však môžete tešiť na predstavenie multimediálnych funkcií HTC Sense.

Seriál HTC Sense 2.0: Predstavenie základných funkcií (1.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Rýchle spustenie (Fast Boot) a ďalšie nové funkcie (2.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Ako funguje HTCsense.com (3.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vyhľadávanie a surfovanie (4.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Uprav si telefón podľa seba (5.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vylepšené maily a komunikácia (6.časť) – práve čítate
Seriál HTC Sense 2.0: Nadupané multimédiá (7.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Mapy a navigácia (8.časť)

9.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+