MojAndroid

Máme tu ďalšiu časť nášho seriálu o HTC Sense. Opäť sa pozrieme na ďalšie skvelé funkcie, ktoré môžete s týmto prostredím vytvoreným spoločnosťou HTC vykonávať. V tejto časti seriálu sa zameriame na personalizáciu prostredia Sense.

Zmena vzhľadu

Sense neponúka len pracovné funkcie, ale umožňuje aj zmeniť dizajn Androidu z niekoľko vytvorených tém, ktoré sú zadarmo na stiahnutie na HTC Hub alebo na výber už priamo vo vašom Sense smartfóne. Takto si jednoduchým spôsobom-kliknutím na tlačidlo personalizovať  –>Vzhľad(skin) môžete zmeniť tému práve na tú, ktorá vám vyhovuje.

Scény, tapety a widgety

Ďalšou možnosťou personalizácie prostredia sú aj tzv. scény, pomocou ktorých môžete prepínať medzi témami s vlastným usporiadaním ikon aplikácií, widgetov a rôznymi pozadiami. V personalizačnom menu poklepaním na scény je na výber hneď niekoľko navrhnutých plôch Androidu a ďalšie môžete sami vytvárať cez menu–>Nová.

Zmeniť pozadie plochy (tapetu) je pre Android samozrejmosťou a inak to nie je ani pri Sense. Tapetu zmeníte v personalizačnom menu cez tapety. Na výber máte tapety aktívne, HTC a ako pozadie môžete použiť hociktorý obrázok z galérie.

Manipulácia s widgetmi je v podstate rovnaká pre všetky Android zariadenia. V HTC Sense však nájdete jednu odlišnosť-ak je na ploche umiestnený widget je možné ho editovať jeho potiahnutím nad políčko Upraviť hneď vedľa Odstrániť.

Zmena usporiadania plôch HTC Sense

Plochy, na ktorých máte usporiadané svoje aplikácie a widgety, môžete so Sense ľubovolne premiestňovať podľa toho ako vám to práve vyhovuje. Zmenu vykonáte “štipnutím” na displeji. Zobrazia sa plochy a v ich premiestňovaní pokračujete podobne ako pri presúvaní widgetov -jednoduché.

Zvukové sady

Pomocou zvukových sád môžete vo vašom telefóne jednoducho používať rôzne kombinácie vyzváňacích, oznamovacích tónov alebo zvukových upozornení. Vlastnú zvukovú sadu vytvoríte v personalizačnom menu–>Nastaviť zvuk–>Nový set zvukov. Tu si potom prispôsobíte zvuky podľa vlastného výberu.

Všetky tieto súčasti či už pozadia, widgety, scény alebo zvuky a zvukové sady je možné sťahovať aj cez HTC Hub.

Zmena usporiadania alebo skrytia kariet

V niektorých aplikáciach akou je napríklad aj Friendstream alebo E-mail (s dolnou lištou) je možne zmeniť usporiadanie jednotlivých kariet alebo ich skryť. Podržaním prsta na niektorej karte sa aktivuje editačný mód – pretiahnutím nad prázdnu plochu sa ikona skryje a jej pohybom do ľava alebo do prava ju premiestnime.

V ďalšej časti vás oboznámime s tým ako Sense komunikuje so svetom a ako sa v prostredí pracuje s e-mailom.

Seriál HTC Sense 2.0: Predstavenie základných funkcií (1.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Rýchle spustenie (Fast Boot) a ďalšie nové funkcie (2.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Ako funguje HTCsense.com (3.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vyhľadávanie a surfovanie (4.časť) 
Seriál HTC Sense 2.0: Uprav si telefón podľa seba (5.časť) – práve čítate
Seriál HTC Sense 2.0: Vylepšené maily a komunikácia (6.časť) 
Seriál HTC Sense 2.0: Nadupané multimédiá (7.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Mapy a navigácia (8.časť)

2.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+