MojAndroid

V prvej časti sme si všeobecne predstavili novinky, ktoré so sebou prináša nový HTC Sense 2.0. V ďalších častiach si postupne predstavíme niektoré funkcie podrobnejšie. Prinesieme podrobný návod krok za krokom, ako zo svojho HTC Sense dostať maximum. Nové HTC Sense 2.0 je momentálne k dispozícii na zariadeniach HTC Desire HD a Desire Z. HTC však potvrdilo aktualiáciu aj pre starší model HTC Desire. Dnes vyskúšame podrobne funkciu Fast Boot a oboznámime vás s ďalšími novinkami.

Funkcia Fast Boot jednoducho naštartuje váš Android telefón za pár sekúnd. Ak máte telefón vypnutý, po stlačení tlačítka POWER sa váš telefón zapne do 10-tich sekúnd. Fukcia rýchle spustenie je prednadstavená v MENU – Nastavenia – Aplikácie – Rýchle zavedenie.

Vyskúšali sme, ako sa Fast Boot prejavuje v rôznych situáciách pri zapnutí a vypnutí telefónu. Pozrite si nasledovné videá.

Fast Boot – vypnutie a zapnutie telefónu trvá v priemere 4 sekundy:

Reštart telefónu trvá viac ako 1,5 minúty:

Ak vyberiete batériu zo zariadenia, nový štart trvá približne 1-1,5 minúty:

 

Vylepšené zvovenie

Určite poznáte situáciu, keď vám začne zvoniť telef’ón práve v tej najnevnodnejšej chvíli a rýchlo hľadáte kláves alebo tlačítko, ktorým by ste to zvonenie vypli. Pre nové Desire Z to nie žiadny problém – telefón stačí len jednoducho otočiť o 180 stupňov displejom smerom nadol. Jednoduché a praktické.

Naopak, nastávajú aj situácie, kedy by ste veľmi radi počuli, či vám mobil zvoní alebo nie. Napríklad ho máte v nohaviciach, plecniaku alebo dámy v kabelke. HTC má v sebe zabudovaný senzor, ktorý dokáže toto prostredie odlíšiť a začne vyzváňať hlasitejšie. Tak, aby ste prichádzajúci hovor lepšie počuli.

Prepínanie medzi nedávno otvorenými aplikáciami

HTC upravilo aj panel oznámení (Notifications), kde sa ocitli aj nedávno používané aplikácie. Zjednodušil sa tak prístup k posledne otvoreným aplikáciám. Android štandardne umožňuje prístup k nedávnym aplikáciám cez dlhšie podržanie klávesu DOMOV. Pri HTC Sense 2.0 fungujú obe možnosti.

 

HTC Sense 2.0 ponúka aj možnosť vodorovného zobrazovania displeja, funguje automatická rotácia displeja pri otvorení klávesnice.

 

V ďalšej časti si ukážeme registráciu na stránke htcsense.com a vyskúšame si funkcie, ktoré nová stránka prináša.

Kompletný prehľad článkov o HTC Sense 2.0:

Seriál HTC Sense 2.0: Predstavenie základných funkcií (1.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Rýchle spustenie (Fast Boot) a ďalšie nové funkcie (2.časť) – práve ho čítate
Seriál HTC Sense 2.0: Ako funguje HTCsense.com (3.časť) – pripravujeme tieto ďalšie časti
Seriál HTC Sense 2.0: Vyhľadávanie a surfovanie (4.časť) 
Seriál HTC Sense 2.0: Uprav si telefón podľa seba (5.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vylepšené maily a komunikácia (6.časť) 
Seriál HTC Sense 2.0: Nadupané multimédiá (7.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Mapy a navigácia (8.časť)

Testovanie prebehlo na zariadení HTC Desire Z, ktoré nám do redakcie zapožičala spoločnosť HTC.

9.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+