MojAndroid

Výrobcovia telefónov si operačný systém Android upravujú podľa seba a tak sa snažia odlíšiť od konkurencie a pridať niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré v konečnom dôsledku uľahčia život samotnému používateľovi zariadenia. Dnes si predstavíme základné funkcie nového HTC Sense 2.0 a v sérii niekoľkých článkov si podrobne tieto funkcie aj vyskúšame.

Nová verzia nadstavby Sense 2.0 od spoločnosti HTC prináša oproti svojej predchádzajúcej verzii mnohé užitočné vylepšenia. Android v podaní Sense tak poskytne ešte viac vymožeností a niekoľko skvelých vychytávok. Jednou z nich je napríklad zrušenie zvonenia prichádzajúceho hovoru jednoduchým otočením telefónu. Ďalšia funkcia je skrátenie času potrebného na naštartovanie operačného systému. Tento sa po prvom nabootovaní pohybuje na úrovni niekoľkých sekúnd. Ak budete chcieť systém reštartovať, počkáte si približne 30 sekúnd. Dlhší čas je spôsobený vymazaním dočasných súborov, ktoré si systém pri vypnutí ukladá do pamäte. Pozrite si nasledovné video:

 

Aplikácie

Medzi nové aplikácie patrí napríklad Locations, ktorá prekvapila svojou funkčnosťou a ponúka svojím používateľom navigáciu zadarmo. Mapy sú dostupné online na stiahnutie a k funkčnosti nepotrebuje pripojenie na internet. Aplikácia prináša možnosť zdieľania aktuálnej polohy mailom alebo v sociálnych sieťach. Súčasťou sú aj mapy s POI (body záujmu), vďaka ktorým sa stáva výborným sprievodcom nielen pre turistov.

Okrem toho je na výber aj plnohodnotná navigácia do auta s prepojením na telefón, to znamená, že počas šoférovania už neprehliadnete žiadnu  odbočku. Novinka implementuje funkčnosť kompasu, takže už nepotrebujete pre zistenie správneho smeru prejsť niekoľko metrov, ale mapa sa automaticky natočí podľa toho, na akú svetovú stranu sa otočíte.

Htcsense.com

Služba pozostáva z dvoch častí. Prvá je súčasťou vášho Sense mobilu a predstavuje ju aplikácia HTC hub, ktorá po registrovaní na htcsense.com sprístupní multimediálny obsah pre váš telefón. Dalo by sa povedať, že ide o akúsi obdobu Android marketu. Druhá časť prináša jednoznačne viac možností. Táto však nie je súčasťou Androidu, ale je dostupná online na webe htcsense.com. Po prihlásení máte na výber viacero činností, ktoré môžete vykonať. Presmerovanie hovorov, správ, v prípade, že si nepamätáte kde ste svoj telefón položili, môžete si pomocou služby prezvoniť a to aj v prípade že ste mali nastavený tichý režim. To ale zďaleka nie je všetko. V prípade, že telefón stratíte, stačí ak ho cez webové rozhranie zablokujete a na displej sa odošle vaša správa pre prípad, že ho niekto nájde a nebude natoľko sebecký aby vám ho nevrátil. K dispozícií je aj možnosť lokalizácie telefónu alebo kompletného zmazania osobných údajov z mobilu. Oneskorenie medzi operáciou vykonanou na webe a mobilom je takmer nulové. Htcsense.com ponúka aj vytváranie vlastných footprintov, ktoré môžete pri navigácií použiť ako cieľ. Kontakty a správy sú taktiež dostupné online rovnako aj všetky operácie súvisiace s nimi (písanie správy, vytváranie, mazanie kontaktov a ich priraďovanie do skupín).

 

Zoznam funkcií HTC Sense:

  • Automatické stíšenie vyzváňania pri zodvihnutí telefónu a jeho úplné vypnutie pri jeho preklopení.
  • Inteligentné nastavenie hlasitosti vyzváňania (v prípade, že váš telefón sa nachádza v taške alebo vo vrecku, hlasitosť sa automaticky upraví na maximálnu hodnotu)
  • Možnosť prepojenia kontaktov s ich profilmi na Facebooku alebo Google (pri prichádzájúcom hovore sa zobrazí aktuálny status kontaktu alebo informácia o jeho narodeninách či meninách)
  • Pre správu kontaktov sa používa aplikácia Ľudia, ktorá spája všetky potrebné funkcie, od zobrazenia statusu z Facebooku, písania správ, zobrazenia galérie zo socialnej siete Facebook až po zoznam hovorov s daným kontaktom.
  • Vylepšený internetový prehliadač s jednoduchým prepínaním medzi viacerými otvorenými stránkami + obsah webu sa automaticky prispôsobuje tak, aby sa zmestil na veľkosť displeja.

Postupne si v ďalších článkoch podrobne predstavíme všetky funkcie a nastavenia. Ak máte akékoľvek otázky ohľadne funkcií nového HTC Sense 2.0, napíšte nám ich do komentárov.

23.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+