MojAndroid

Smartfón už dávno nie je len pracovným nástrojom a pre mnohých sa stal aj centrom zábavy na cestách alebo tam kde si nemôžu vziať svoj notebook alebo iné multimediálne zariadenie. Ale nie je smartfón ako smartfón. Veľkú časť zážitku s používania multimédií tvorí samotný systém a práve Android s HTC Sense je pre multimédia ako stvorený.Zaznamenajte si vaše zážitkyZaznamenajte si vaše zážitky

Fotografovanie s HTC Sense prináša niekoľko funkcií, ktoré v normálnom Androide nenájdete. Okrem bežných nastavení fotoaparátu (expozícia, kontrast, nasýtenie, ostrosť, vyváženie bielej, ISO, rozlíšenie, pomer strán ) môžete zapnúť automatickú detekciu tvári, geoznačkovanie, zvuk uzávierky, mriežku alebo automatické vylepšenie a zaostrovanie fotografií.Pre spestrenie svojich fotografií môžete použiť aj niektorý z 13 efektov (rušenie,etiketa, hĺbka poľa, bodky,starodávne, teplý výber,chladný výber, odtiene sivej, sepia, negatív, solarizácia, posterizácia, akvamarínová).

Zaujímavou funkciou, ktorou by mal Sense disponovať je aj funkcia tzv. autoportrétu, ktorú sa mi však z nejakého dôvodu nepodarilo nastaviť. Ide o funkciu, pri ktorej telefón automaticky detekuje tvár, zaostrí a odfotí ju – takto môžete sami vytvárať autoportréty bez nutnosti stláčať spúšť fotoaparátu (ideálne ak sa fotíte napríklad s priateľkou ;) ).

Záznam videa v HD kvalite

So Sense (ak to umožňuje hardvér telefónu) je možné natáčať aj video v HD kvalite s rozlíšením 720p (1280×720 px). Na výber sú samozrejme aj iné rozlíšenia.

Označte fotografie a zdieľajte ich na Facebooku

V galérii smartfónu s HTC Sense sa dá jednoducho vybrať fotografie alebo videá, ktoré chcete zdieľať napríklad s priateľmi na Facebooku, otagovať , pridať nadpis a následne uploadnúť do niektorého z vašich online albumov. Zdieľať môžete aj prostredníctvom iných dostupných alternatív viď screen.

Postup je nasledovný: Otvoriť galériu–>vybrať album–>stlačiť ikonku–>vybrať prostriedok, cez ktorý budeme zdieľať(v tomto prípade Facebook pre HTC Sense)–>označiť fotografie/videá, ktoré budeme zdieľať–>pridáme titulok a otagujeme fotografie–>odovzdať.

Prehrávanie audia/videa

Pre prehrávanie audia je v telefóne prítomný natívny prehrávač Androidu upravený v štýle HTC Sense. Narozdiel od klasického prehrávača, ktorý môžete nájsť u iných výrobcov, tento pridáva niektoré funkcie navyše. Okrem pekného widgetu na plochu a možnosti ovládania aj pri zamknutom telefóne si môžete v nastaveniach spustiť efekt SRS a po pripojení slúchadiel nechýba ani ekvalizér s viacerými preddefinovanými nastaveniami  (rock, jazz, blues …) – žiaľ chýba nastavenie vlastného ekvalizéra.

Poteší aj vyhľadávanie videa na YouTube k práve prehrávanej skladbe a podpora DLNA serverov. Ostatné funkcie ako sú náhodné prehrávanie, informácie o skladbe, opakovanie skladieb, vytváranie playlistov a iné drobnosti sú o Android prehrávači už dobre známe.

Video sa prehráva v aplikácii galérie a aj tu môžete vybrať niektorý z efektov SRS alebo Dolby Mobile.

Posledná časť nášho seriálu je pred nami. V nej sa pozrieme na funkcie a výhody, ktoré HTC Sense prináša v oblasti navigácie.

Seriál HTC Sense 2.0: Predstavenie základných funkcií (1.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Rýchle spustenie (Fast Boot) a ďalšie nové funkcie (2.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Ako funguje HTCsense.com (3.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vyhľadávanie a surfovanie (4.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Uprav si telefón podľa seba (5.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vylepšené maily a komunikácia (6.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Nadupané multimédiá (7.časť) – práve čítate
Seriál HTC Sense 2.0: Mapy a navigácia (8.časť)

16.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+