MojAndroid

Tak po siedmich častiach nášho seriálu o HTC Sense vám prinášame aj poslednú ôsmu časť, v ktorej sa zameriavame na funkčnosť Sense smartfónu ako navigácie. Aplikácia Locations

Vďaka tejto aplikácii môžete vyhľadávať miesta záujmu (POI) , trasy na miesta , ktoré chcete navštíviť a riadiť sa podľa GPS navigácie. Pre funkčnosť aplikácie nepotrebujete aktívne internetové pripojenie. Všetky potrebné dáta si môžete stiahnuť v pohodlí domova cez WiFi a potom môžete mapové podklady využívať aj v offline režime.

Body záujmu sú umiestnené do kategórií, v ktorých sa vám jednotlive POI zobrazia usporiadané podľa vzdialenosti od vášho aktuálneho umiestnenia. Po kliknutí na niektorý z nich sa  zobrazí ďalšie menu, z ktorého môžete ukázať kde sa POI na mape nachádza. Ďalej máte na výber zdieľanie miesta s priateľmi, zobrazenie cesty na mape alebo uloženie do footprintov.

Získavanie trasy

Pomocou Locations máte na výber aj ukážku trasy k vybranému cieľu s presným zobrazením smerov na mape menu–>smery–>zadanie cieľa (potrebné pripojenie na internet). Po týchto krokoch máte následne na výber typ cestovania – autom alebo pešo, podľa toho sa vyberie vhodná trasa.

Mapy

Mapy v Locations majú niekoľko funkcií:

  • Môžete prepínať medzi 2D/3D pohľadom
  • pomocou kompasu sa mapa natočí tým smerom, ktorým ste práve s telefónom stojíte
  • priblíženie mapy pomocou pinch to zoom alebo poklepaním na displej
  • po stlačení menu môžete nastaviť, ktoré POI sa budú na mape zobrazovať
  • podržaním prsta na mape označíte polohu pripináčikom. Klepnutím na pripináčik môžete polohu pridať do footprintov, vyhľadať trasu alebo ju zdieľať.

Hľadanie POI alebo adresy

V Locations máte možnosť aj vyhľadávať uložené miesta a adresy. Stlačením tlačidla pre vyhľadávanie na vašom smartfóne tak môžete rýchlo nájsť to čo v danej chvíli práve potrebujete.

Podrobná navigácia (auto panel)

Prémiová navigácia žiaľ nie je zadarmo. Po kúpe telefónu však máte 30 dňovú licenciu na jej vyskúšanie.  Ak sa vám bude páčiť môžete si ju zakúpiť.  V podstate ide o plnohodnotnú navigáciu s hlasovou navigáciou a všetkým čo k tomu patrí. Dokúpiť môžete aj podporu dopravných informácií alebo bezpečnostných kamier. Priamo z navigácie máte prístup ku footprintom, telefónu alebo histórii cieľov.

Záver

To je od nás zo seriálu HTC Sense všetko. Dúfame, že po prečítaní všetkých ôsmich dielov sa vám bude ľahšie rozhodovať, či kúpiť alebo nekúpiť telefón s HTC Sense. Ešte raz prikladáme zoznam všetkých častí:

Seriál HTC Sense 2.0: Predstavenie základných funkcií (1.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Rýchle spustenie (Fast Boot) a ďalšie nové funkcie (2.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Ako funguje HTCsense.com (3.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vyhľadávanie a surfovanie (4.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Uprav si telefón podľa seba (5.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vylepšené maily a komunikácia (6.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Nadupané multimédiá (7.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Mapy a navigácia (8.časť) – práve čítate

22.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+