MojAndroid

Minulý piatok znamenal pre spoločnosť Google z finančného hľadiska veľmi veľa. Po tom, ako Google zverejnil pozitívne finančné výsledky za posledné obdobie, začali akcie spoločnosti rapídne rásť. Na konci dňa mali akcie Google hodnotu až o 16 % vyššiu, ako to bolo ráno v ten istý deň. To znamenalo obrovský nárast hodnoty pre držiteľov týchto akcií, pričom veľké množstvo z nich držia dvaja najvyššie postavení predstavitelia spoločnosti.

Podľa posledných informácií vlastní Larry Page takmer 22 miliónov akcií triedy A a 22 miliónov akcií triedy C, pričom Sergej Brin má na svojom konte približne 21,5 milióna akcií oboch druhov. Keď zrátame hodnotu ich akcií, zistíme, že dokopy zarobili za jeden deň neuveriteľných 8,3 miliardy dolárov, čo znamená zárobok 96 000 dolárov za sekundu.

Môžu za to veľmi dobré hospodárske výsledky spoločnosti. Tržby spoločnosti vzrástli v druhom štvrťroku o 11 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku na 17,73 miliardy. Zárobok na jednu akciu predstavoval 6,99 USD, čo je viac oproti predpokladaným 6,75 USD. Najviac peňazí do spoločnosti prúdi stále z reklám, no ostatné menšie časti spoločnosti zasa zaznamenali najväčší, 17% nárast.

Zdroj: Time

23.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+