MojAndroid

Ľudia sa už od pradávna snažia zjednodušiť si denné činnosti vynaliezaním nových nástrojov a technológií. To je aj prípad nového zariadenia s názvom NailIO, čo je malý nositeľný senzor pripevnený na palec, ktorý umožňuje interakciu používateľa s elektronikou alebo mobilnými zariadeniami. Ide o miniaturný trackpad, ktorý sníma dotyk a pohyb prsta po jeho povrchu, vďaka čomu môže ovládať napríklad smartfón, písať, či dokonca kresliť. Malý touchpad na palec vznikol v laboratóriách MIT Media Lab.

Inžinierom sa do zariadenia veľkosti poštovej známky podarilo vtesnať dotykový senzor s batériou a konektivitou Bluetooth. Novinku otestovali pri rôznych činnostiach, či už pri varení v kuchyni alebo v bežnej práci. Prvé prototypy zariadenia sú už plne funkčné a dokonca ich je možné skrášliť pomocou rôznych nálepiek. Vývojári, ktorí sa podieľali na návrhu zariadenia, mali najväčšie problémy s návrhom rozloženia antén, ktoré musia byť dostatočne vzdialené od čipov, aby medzi nimi nedochádzalo k rušeniu.

Či sa podobného zariadenia dočkáme niekedy aj v praxi je ťažké povedať. NeilIO však berieme ako dôležitú súčasť vývoja, ktorý môže viesť k ďalším inováciám v oblasti interakcie používateľa s používateľským prostredím.

Zdroj: techcrunch

20.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+