MojAndroid

Prémiový výrobca audio techniky Sennheiser sa pýšil pokročilými  technológiami. Teraz predstavil bezdrôtové slúchadlá Sennheiser Conversation Clear Plus, ktoré sú určené primárne ľudom so slabším sluchom. To sa podľa portálu GizmoChina premietlo aj do ich vysokej ceny.

Sennheiser Conversation Clear Plus ponúknu tri typy režimov

Novinka bola predstavená na veľtrhu CES 2023 v Las Vegas. Ponúkne funkcie na vylepšenie hlasu a potlačenie okolitého hluku, čím sa svojimi schopnosťami blíži bežnému načúvaciemu prístroju. Hoci nové slúchadlá od spoločnosti Sennheiser nie sú oficiálnymi OTC načúvacími prístrojmi, môžu na tento účel slúžiť.

Sennheiser Conversation Clear Plus | Zdroj: GizmoChina.com

Sennheiser Conversation Clear Plus môže pomôcť hlavne ľuďom so stratou sluchu v počiatočnom štádiu. Vďaka pokročilej technológii vylepšenia reči a aktívnemu potlačeniu hluku poslúžia aj počujúcim v hlučnom prostredí. V bezdrôtových slúchadlách sú vopred nakonfigurované tri scenáre počúvania. Ide o režimy „Relax“ (Potlačenie hluku), „Komunikácia“ (režim vylepšenia reči) a „Streamovanie“ (prehrávanie hudby, podcastov a obsahu). 

Sennheiser Conversation Clear Plus | Zdroj: GizmoChina.com

Vydanie slúchadiel pravdepodobne súvisí s minuloročným rozhodnutím amerického Úrad pre potraviny a liečivá (FDA) umožniť dospelým kupovať lacnejšie načúvacie produkty: Konkrétne pre pre osoby so začínajúcou alebo miernou stratou sluchu. Už krátko po schválení niektoré  spoločnosti ako Sony a Jabra predstavili bezdrôtové audio produkty tohto druhu.

Dlhá výdrž batérie a vysoká cena

Samozrejme sú Conversation Clear Plus aj TWS slúchadlami pre počúvanie multimédií alebo hranie hier. Zvukový výstup zabezpečuje 12-milimetrový menič. So smartfónom sa spoja pomocou rozhrania Bluetooth 4.2 a aplikácie Conversation Clear. Výdrž batérie každého slúchadlá je 9 hodín a s nabíjacím puzdrom sa dá predĺžiť až na 36 hodín.

Sennheiser Conversation Clear Plus
Nabíjacie puzdro | Zdroj: GizmoChina.com

Nabíjacie puzdro s 900 mAh batériou sa nabíja cez USB-C konektor. O bezdrôtovom nabíjaní sa výrobca nezmieňuje. Rovnako ani o vodeodolnosti. Slúchadlá je možné predobjednať z oficiálnych stránok spoločnosti Sennheiser za cenu 850 dolárov. Na pomery TWS slúchadiel to je veľmi drahá cena. Slúchadla však majú byť v prvom rade lacnejšou alternatívou k OTC načúvacím prístrojom.

Náš tip
Android 13 dostane vylepšené nahrávanie obrazovky s ohľadom na súkromie
15.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+