MojAndroid

Na XDA fóre sa objavila veľmi zaujímavá aplikácia, ktorá si zaslúži našu, ale aj vašu pozornosť. Jej názov je Send It a zatiaľ je dostupná bezplatne len v beta verzii. Hoci ponúka len jednu funkciu, veríme, že si získa priazeň mnohých Android používateľov. Pomocou klasickej SMS správy totižto dokáže odoslať akýkoľvek súbor z vášho Android zariadenia, komukoľvek, koho máte v zozname vašich kontaktov. Ako to dokáže?!

 

Autor aplikácie Send It pri vývoji myslel na to, že nie každý človek sa chce pri používaní aplikácie registrovať, a že dokonca existujú ľudia, ktorí nie sú ochotní ani inštalovať špeciálne aplikácie na posielanie súborov. Preto spracoval aplikáciu tak, aby na jej fungovanie bolo treba čo najmenej. A to sa mu podarilo. Send It totižto dokáže posielať súbory len za pomoci kontaktov vo vašom telefónnom zozname a pomocou vášho Google účtu, ktorí musíte mať prihlásený v každom Android zariadení. Samotný koncept aplikácie je potom veľmi jednoduchý – vy si zvolíte ľubovoľný súbor vo vašej pamäti, stlačíte tlačidlo Zdieľať a vyberiete Send It. Aplikácia sa následne prihlási do vášho Google Drive (internetové úložisko prihlásené na váš Google účet), kde odošle daný súbor a hneď na to odkaz na jeho stiahnutie skráti a pošle formou SMS správy kontaktu, ktorý ste vybrali. Príjemca sa potom už len kedykoľvek pripojí k internetu a pomocou skrátenej URL súbor stiahne, či už do svojho mobilného telefónu alebo PC.

   

Postup odosielania súboru je naozaj jednoduchý, no nie celkom bezchybný. Nakoľko sa aplikácia nachádza len v beta verzii, sú v nej známe niektoré chyby. Zrejme najčastejšie sa vyskytujúcou chybou je cyklické autentifikovanie účtu v Google Drive, ktoré robí problém viacerým používateľom s rôznymi verziami OS Android. Prostredie aplikácie je zatiaľ  bezvýznamné a nič v ňom nenájdete. Všetko sa však má zmeniť hneď po testovaní a primárnom feedback-u od používateľov, na čo sa veľmi tešíme.

   

Ak sa vám aplikácia zapáčila, môžete si ju vyskúšať bezplatne. Nainštalovať si ju môžete pomocou odkazu na Google Play nižšie. Ak budete aj vy (rovnako ako my) patriť medzi tých, ktorým neustále autentifikuje Google Drive účet, nehnevajte sa na autora. Radšej mu napíšte feedback na jeho post na XDA fóre a dúfajte, že mu to pomôže pri ďalšom vývoji aplikácie, ktorá je inak výborným nápadom.

 

1.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+