MojAndroid

Neustála manipulácia ľudí s telefónmi spôsobila vo svete už nejedno nešťastie. Či už sa jedná o SMS-kovanie alebo telefonovanie počas šoférovania alebo nerozumné fotografovanie selfie obrázkov v nebezpečných situáciách, telefóny, resp. nedbalá manipulácia s nimi môžu byť skutočne nebezpečné. Proti jednej forme ignorancie ľudí sa teraz snažia bojovať v Austrálii, kde začnú s umiestňovaním svetelnej signalizácie na prechodoch priamo do zeme.

telefonovanie-v-aute

Vďaka tomu budú ľudia vedieť, aká farba svieti na semafore, aj keď sa budú pozerať do svojho smartfónu. Malo by sa tým predísť nepozornosti takýchto používateľov telefónov, ktorí kvôli zaujatosti svojim mobilným zariadením nevnímajú premávku. Podobný projekt sa už objavil v nemeckom meste Augsburg, no v Austrálii sa chystajú takéto značenie použiť hneď v Sydney, pričom skúšobná prevádzka by mala začať už v decembri tohto roku v centrálnych a najrušnejších častiach mesta. Je možné, že po uplynutí skúšobnej doby uvidíme takéto semafory v zemi aj v ďalších častiach sveta.

Zdroj: Mashable via engadget

2.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+