MojAndroid

Mobilnú hru Sea Hero Quest si v priebehu dvoch týždňov od jej uvedenia celosvetovo stiahlo už viac ako jeden milión ľudí. Na základe 40-tisíc hodnotení v obchode Play má hra priemernú známku 4,8/5 hviezdičiek, čo je skutočne veľmi slušný výsledok. Vo vyše 50 krajinách sa zároveň dostala do Top 10 najsťahovanejších hier.

Náš tip
Telekom predstavil hru Sea Hero Quest. Pomôže pri výskume demencie

„Počet zapojených hráčov a celkový ohlas verejnosti prekonal všetky naše očakávania. Tento obrovský úspech nás teší o to viac, že práve Slovak Telekom bol po celý čas členom medzinárodného prípravného tímu zloženého zo zástupcov Deutsche Telekomu a agentúry Saatchi & Saatchi Londýn. Idea, hra a aj samotná kampaň boli testované práve na Slovensku,“ povedala Drahomíra Juríková, senior manažérka digitálnych služieb a marketingovej komunikácie Slovak Telekomu.

Telekom Sea Hero Quest live3

Na Slovensku si hru stiahlo už viac ako 25-tisíc ľudí. Profesor Michael Hornberger, zodpovedný za výskum demencie na University of East Anglia a jeden z popredných vedcov zapojených do projektu, povedal: „Pre lepšiu predstavu – navigačné dáta, ktoré sa nám doteraz vďaka Sea Hero Quest podarilo získať, by tradičnými metódami trvalo vedcom zozbierať približne 1500 rokov.“

O hre Sea Hero Quest

Sea Hero Quest je prvá mobilná hra na svete, hraním ktorej je možné pomôcť vedcom pri výskume demencie. Je špeciálne navrhnutá tak, aby posunula vedecké chápanie priestorovej orientácie človeka, ktorá s problémom demencie úzko súvisí.

Sea Hero Quest je príbehom chlapca, ktorý sa rozhodne zachrániť spomienky svojho otca a vydá sa na dobrodružnú cestu po mori. Úlohou hráča je bezpečne a správne navigovať svoju loď do cieľa. Navigácia a schopnosť orientovať sa v priestore sú nielen kľúčovými prvkami hry, ale zároveň predstavujú základ pre zber dát potrebných na vytvorenie nových diagnostických testov demencie. Deutsche Telekom a organizácia Alzheimer’s Research sa zaviazali spoločne financovať dvojročný projekt, počas ktorého budú zozbierané dáta analyzované.

Verzia: 1.7.0
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.0
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

21.5.2016
 • IQLogic

  Ešte by ste mohli doplniť odkaz na stiahnutie :)

  • Doplnený :)

   • IQLogic

    Super :)
    Ešte otázoča. Testovali ste tú hru? Mám LG G3 a zdá sa mi neskutočne zle optimalizovaná. NOVA3 či MC4 bežia bez najmenších problémov, ale táto graficky jednoduchá hra je nakomplet zalagovaná a snímková frekvencia sa pohybuje medzi 15 až 20 FPS (testované cez GameBench), čo je prakticky nehrateľné.

    • Je možné, že na niektorých zariadeniach nie je dobre optimalizovaná, možno sa to zmení najbližšími aktualizáciami. Predsa len ide ešte stále o novinku…

 • seaheroquest

  Po druhom kole ťažké.

  • IQLogic

   Najvyšší čas navštíviť odborníka :D

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+