MojAndroid

Poprední výrobcovia smartfónov a tabletov sa predbiehajú v tom, kto prinesie najtenší, najodolnejší, najľahší smartfón alebo tablet na trh. Sú však používatelia a výrobcovia, ktorí si v tomto zhone a chaose a hnaním sa za superlatívmi, pri ktorých zariadenie mizne v rukách, nájdu ten svoj, a prekvapí mnohých robustným, vysoko odolným zariadením.  Takým zariadením je aj tablet-smartfón Rampage 6 s certifikátom IP67, ktorý je odolný voči prachu a aj vode.

Zariadenie by malo byť dostupné v treťom štvrťroku roku 2012 a malo byť predstavené na ESRI medzinárodnej konferencii v San Diegu, ktorá sa má konať od 23. do 27. Júla.

Špecifikácie tohto zariadenia hovoria o 5,7 palcovom displeji, 806 MHz procesore, 256 MB RAM a 4GB vnútornej pamäte. Softvérom by mal byť Android 2.3 Gingerbread, ktorý bude upravený pre potreby tohto zariadenia, no podrobnosti nie sú známe. Taktiež nevieme nič o batérii alebo hmotnosti.

Ďalšími rozšíreniami sú slot na SD kartu, USB pripojenie, konektor pre slúchadlá, Bluetooth a Wi-Fi. Rampage 6, známy aj ako Mesa Rugged Notepad, bude k dispozícii v troch rôznych konfiguráciách: základná, s “Geo” verziou používateľ dostane GPS a 3,2 Mpix fotoaparát, „Geo3G“ bude mať navyše pripojenie prostredníctvom 3G sietí.  Cena zariadenia zatiaľ nie je známa.

Zdroj, foto:  Engadget

30.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+