MojAndroid

Máme ďalšie správy ku kauze Huawei a USA, tentokrát o niečo pozitívnejšie. Množstvo správ pochádzalo priamo z Ameriky a zväčša išlo o ďalšie spoločnosti, ktoré ukončili spoluprácu s čínskym Huawei. Tentokrát však nastala vcelku nečakaná vec.

Opätovné zaradenie do zoznamu

Pred približne týždňom SD Association vyradila spoločnosť Huawei z ich oficiálnej členskej listiny. Iba nedávno však nastal nečakaný obrat a čínsky gigant sa na zozname opätovne nachádza. Správa bola potvrdená i samotným Huawei, avšak viac informácii ponúknuť nechcel.

Smartfón na obrázku: Huawei Y6 Prime 2018

Podpora SD kariet pre Huawei nie je nevyhnutnosťou. Predovšetkým ich vlajkové lode už nejaký ten mesiac microSD karty vôbec nepodporujú a namiesto nich sa napríklad v takom Huawei Mate 20 Pro a Huawei P30 Pro používajú ich vlastné pamäťové karty formátu “nano”. Na druhú stranu ich momentálne nenájdeme na smartfóne od iného výrobcu, a tak ich rozšírenosť je výraznejším spôsobom obmedzená.

Viac informácii k opätovnému zaradeniu Huawei do SD Association momentálne nemáme, ak by sa však objavili ďalšie zaujímavosti, nezabudnite sledovať náš web v sekcii kauza Huawei a USA. Situáciu aj naďalej sledujeme.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+