MojAndroid

Pri prehliadaní internetu som natrafil na zaujímavú aplikáciu s názvom ScreenCast App – čo ma na nej zaujalo najviac bola možnosť natáčať video s plochou Androidu. Hneď na začiatok spomeniem, že táto funguje len pre rootované telefóny a keďže som pred nedávnom rootol svoj HTC Desire, rozhodol som sa ju vyskúšať. Na Android Markete môžete nájsť dve verzie – skušobnú free verziu, ktorá obmedzuje dĺžku natočeného videa na 30s a platenú bez obmedzení.

Použitie aplikácie je veľmi jednoduché. Po jej otvorení sa na úvodnej obrazovke objaví veľké tlačidlo, ktoré slúži na spustenie alebo zastavenie nahrávania – o prebiehajúcom nahrávaní ste informovaní aj ikonou na notifikačnej lište. Všetky vytvorené videá, môžete prehrať priamo v aplikácií ScreenCast App ale na výber máte aj iné možnosti – videá sa ukladajú vo formáte .mp4 a tak ich dokáže prehrať aj natívny videoprehrávač väčšiny telefónov.  Ak potrebujete video zdieľať alebo uložiť na ďalšie spracovanie do PC, môžete využiť možnosť odoslať ho cez Gmail, Bluetooth, Facebook alebo ho uploadnúť priamo na Youtube – videosúbory sú samozrejme dostupné aj priamo na pamäťovej karte.

ScreenCast App ponúka hneď niekoľko nastavení kvality videa. Môžete zvoliť jednu z dvoch prednastavených kvalít (high, normal), orientáciu (auto, landscape, portrait), FPS (10, 15, 21, 25 alebo 30) a základný názov pre vytvorené videá. Vývojári pamätali aj na možnosť spriehľadniť používateľské prostredie aplikácie alebo vypnúť jeho animácie. Okrem základnej funkcie natáčania videa sa v budúcich verziách očakáva pridanie live vysielania, ktoré je momentálne vo vývoji. Funkčnosť aplikácie uvidíte najlepšie na nasledovnom videu:

Tu sú linky pre stiahnutie aplikácie z Android Marketu.

ScreenCast & Recorder FREE
Media Solutions
Verzia v1.0.5d (2. 9. 2011)
Veľkosť 3,6 MB
2.2+

Zadarmo

 

ScreenCast & Screen Recorder
Media Solutions
Verzia v1.0.5c (1. 9. 2011)
Veľkosť 3,6 MB
2.2+

2,07€
5.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+