V Južnej Kórei, výkonný manažér Eric Schmidt, stál pred niekoľkými neľahkými otázkami. Schmidt čelil otázkam ohľadne akvizície Google a Motoroly, a aj ohľadne vyhlásení Steva Jobsa v jeho biografii od Waltera Isaacsona. K prvej odpovedal:
„Budeme dostatočne priami a nezávislí, nebudeme porušovať pravidlo otvorenosti Androidu. Nebudeme meniť nič z toho, čo sme robili doteraz.“
To opäť potvrdzuje, že Motorola nedostane preferenčné zaobchádzanie a nebude sa tlačiť na ňu ako na jednotku z výrobcov hardvéru. Vyvstávajú rôzne otázky, či toto rozhodnutie bolo múdre, no hlavným hnacím motorom akvizície bolo pravdepodobne naozaj len portfólio patentov Motoroly.
No a reakcia na vyhlásenie Steva Jobsa:
„Investujem každý cent z majetku Apple, ktorý je v bankách vo výške 40 miliárd dolárov. Zničím Android, pretože je to ukradnutý produkt. Som ochotný ísť až na hranicu termonukleárnej vojny pri tejto téme.“
Schmidt sa vyhol priamej odpovedi, z úcty k technickému inovátorovi. Poskytol fakt, ktorý je ťažko vyvrátiť:
„Steve je fantastický človek a niekto, kto mi veľmi chýba. Určite mnoho ľudí bude súhlasiť, keď poviem, že Google je veľký inovátor, a chcel by som podotknúť, že snaha vytvoriť Android tu bola skôr ako snaha vytvoriť iPhone.“
Android bol založený v roku 2003 a Google ho kúpil v roku 2005, dva roky pred predstavením prvého iPhonu v roku 2007. Android a iOS počas tohto obdobia značne vyrástli, no nie je úplne nevinný, čo sa dotýka kopírovania konkurencie, hlavne pri porovnaní fotografií ranného Androidu s dnešným.
A čo na záver? Hádam len toľko, že používateľov už nudia spory a Apple aj Google by si mali ušetriť peniažky na inovácie a rozvoj, a nie ich vyhadzovať za právnikov. Čo si myslíte vy?
Zdroj: Phandroid.com