MojAndroid

SanDisk odhalil pamäťovú kartu s doteraz najväčšou kapacitou. Nový prototyp SDXC karty ponúka veľkorysých 1000GB úložného priestoru, ktoré bude možné použiť k ukladaniu multimédií a iných dát. Len pred 16 rokmi pritom rovnaká spoločnosť predstavila prvú 64MB pamäťovku. Tá dnešná ponúka až o 16384-krát väčší úložný priestor. Teraz nám ostáva už len počkať aj na jej microSD variant.

Sandisk novú kartu vytvoril kvôli neustále rastúcim potrebám ukladať čoraz objemnejšie dáta. Dnešné 4K a niekedy už aj 8K videá, či 360-stupňové snímky, dokážu v okamžiku pohltiť celé gigabajty voľného priestoru. Ani sa nenazdáte a karta je plná. Výrobca zatiaľ neuvádza presné informácie o rýchlosti čítania a zápisu. Tie však pravdepodobne nebudú dosahovať také vysoké hodnoty ako niektoré dnešné pamäťové médiá, mala by však s rezervou postačovať k zápisu 4K videa. Otázna je tiež spoľahlivosť a účelovosť takto veľkej pamäťovej karty, keďže pri jej poškodení alebo stratení by používateľ mohol prísť o skutočne veľké objemy dát. Posledným mínusom bude nepochybne cena, ktorá však výrobcom zatiaľ oficiálne nebola potvrdená.

extreme-pro-1tb_right-angle_lr-100683375-large-0

 

Zdroj: theverge

20.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+