MojAndroid

SanDisk, jeden z popredných výrobcov pamäťových kariet, predstavil nové produkty v populárnej kategórií micro SD, ktoré sa hodia pre spotrebiteľov s vysokými nárokmi na rýchlosť. SanDisk Extreme microSDHC a microSDXC UHS-I karty sú navrhnuté pre využitie v smartfónoch, tabletoch alebo kamerách, na rýchle vytváranie fotografií vo vysokej kvalite alebo záznam videa vo Full HD s vysokým počtom snímok za sekundu.

sandisk 64GB microSDXC

Stuart Robinson, riaditeľ divízie komponentov pre mobilné telefóny v Strategy Analytics uviedol: “Takmer všetky high-end smartfóny sú teraz poháňané vysokorýchlostnými štvorjadrovými procesormi, ktoré poskytujú Full HD obsah a aplikácie pre veľké externé displeje s vysokým rozlíšením. Takéto aplikácie vyžadujú vysokú priepustnosť pamäte, ktorá je ideálna v kartách SanDisk Extreme microSDXC, najrýchlejších microSDXC riešeniach.”

Podľa informácií zo spoločnosti, počas testovania dosiahol 64 GB model karty rýchlosť čítania až 80 MBps a rýchlosť zapisovania 50 MBps. Používatelia Android smartfónov by mohli takéto rýchlosti využiť najmä na rýchly prenos a kopírovanie multimediálnych súborov, ako je video alebo fotografie alebo nahrávanie ROM-iek z počítača. Odporúčaná redajná cena bola stanovená od 59,99 dolárov (16GB verzia) až po 199,99 dolárov (64GB verzia).

Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+