MojAndroid

Technológie neustále napredujú a inak tomu nie je ani vo vývoji pamäťových médií. Ďalší veľký krok vpred spravil SanDisk tým, že predstavil novú generáciu microSDXC pamäťových kariet. Tie by mali svojou kapacitou 64GB uspokojiť aj náročných používateľov, ktorí si radi vychutnávajú filmy alebo hudbu v tej najvyššej kvalite. Karta dosahuje maximálne prenosové rýchlosti do 30MB/s  a svojim výkonom je vhodná aj na dátovo náročnejšie natáčanie Full HD videa.

Nevýhodou je, že zatiaľ žiadny zo súčasných smartfónov/tabletov neobsahuje potrebný microSDXC slot a tak nám neostáva nič iné, ako zotrvať pri microSDHC pamäťových kartách, ktorých kapacita dosahuje maximálne 32GB. Jednoducho povedané, microSDXC nie je spätne kompatibilný  so súčasným štandardom microSDHC. Všetko však musí niekde začať a Sandisk spravil prvý krok. Teraz musíme už len počkať na prvé zariadenia s podporou týchto pamäťových kariet.

Otázka na vás. Koľko miesta reálne využijete vo svojom telefóne/tablete ?

Zdroj: androidcentral.com

19.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+