MojAndroid

Možno si poviete, že je to zbytočné. A možno ste čakali na niečo presne takéto. SanDisk predstavil svoju novú microSD kartu SanDisk Extreme, ktorá je najrýchlejšou 256 GB microSD kartou na svete. Rýchlosti zápisu a čítania sú v súčasnosti veľmi dôležitým ukazovateľom a kladie sa na ne stále vyšší dôraz. Výrobca tak teraz poteší aj tých najnáročnejších používateľov.

Nová microSD karta ponúka prenosové rýchlosti na úrovni 100 MB/s a rýchlosti zápisu až do 90 MB/s. To je skutočne dosť vysoká rýchlosť vzhľadom na to, že ide o kartu určenú primárne pre mobilné zariadenia. Stále ale nejde o najrýchlejšiu microSD kartu vôbec. Spoločnosť Lexar ponúka kartu s rýchlosťami čítania 270 MB/s a zápisu 100 MB/s, no ide “iba” o kartu s kapacitou 128 GB.

SanDis Extreme microSD cover

Extrémne rýchlosti znamenajú ale aj extrémnu cenu. Novinka od spoločnosti SanDisk bude totiž dostupná v poslednom štvrťroku tohto roku za 199,99 USD, čo je skutočne poriadna suma. K dispozícii ale bude aj o čosi lacnejšia verzia karty s kapacitou 256 GB, ktorá bude stáť 149,99 USD. Rýchlosti tejto karty ale budú iba o čosi nižšie, keď čítanie bude na úrovni 90 MB/s a rýchlosti zápisu sú ešte nešpecifikované. Pri stále narastajúcich nárokoch používateľov je zrejmé, že rásť musí aj výkon pamäťových médií. Myslíte si, že sú rýchlosti a cena tejto karty opodstatnené? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: Western Digital via Android Authority

30.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+