MojAndroid

Poznáte ten hrozný pocit, keď nemôžete zaspať? Viete si predstaviť, že by sa vám to dialo každý deň tak, ako sa to deje ľuďom, ktorí trpia nespavosťou? Títo ľudia si musia vždy pred spaním nasadiť masky na oči, aby eliminovali všetko svetlo v ich izbe. Technológie však napredujú a vyzerá to tak, že pre týchto ľudí svitá na lepšie časy. Spoločnosť Sana Health predstavila inteligentnú masku na oči, ktorá síce stojí oveľa viac ako obyčajná, ale dokáže aj viac ako len eliminovať svetlo.

Konštrukcia nepripomína typické masky na oči, ale skôr VR okuliare. A práve táto konštrukcia dokáže vysielať audio-vizuálne stimulácie. Stimulácie v mozgu potom vyvolajú hlboké stavy spánku a porazia nespavosť. Maska je dokonca schopná zaznamenávať kolísanie a prispôsobiť audio-vizuálne stimulácie práve vám.

Sana

Nápad na túto inteligentnú masku dostal Richard Hanbury, šéf spoločnosti, keď sa snažil nájsť riešenie pre jeho chronické bolesti, ktoré mu zabraňovali zaspať. Momentálne Sana Health testuje masku na profesionálnych športovcoch, ktorí nutne potrebujú regeneráciu počas cestovania. Sana Sleep však nie je len pre športovcov alebo osoby s nespavosťou a veľkými bolesťami. Masku využijú aj ľudia, ktorí občas majú problém zaspať. Spoločnosti sa podarilo úspešne vyzbierať 1,3 milióna dolárov, takže masová produkcia môže začať. Podľa šéfa spoločnosti si budete môcť masku zakúpiť najskôr v 2. štvrťroku 2018. Cena bude začínať na 400$.Potrebovali by ste aj vy takúto inteligentnú masku na spanie?

Zdroj: Engadget

30.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+