MojAndroid

Ide zatiaľ len o patent, čo nemusí znamenať nič, vzhľadom na to, že spoločnosti si stále niečo patentujú. Lenže pri najmenšom vyzerá zaujímavo a prelomovo. Už len tým, že pôjde o prvé rolovateľné a ohybné zariadenie zároveň. Avšak bola by škoda si ho nepredstaviť a neukázať aj vám, našim čitateľom. Správu priniesol portál GSMArena.

Prvé rolovateľné a ohybné zariadenie zároveň

Patent s názvom “ELEKTRONICKÉ ZARIADENIE SCHOPNÉ OHÝBANIA A VYSÚVANIA”, ukazuje zariadenie, ktoré ide do nových rozmerov, čo sa týka ohýbania displeja do všetkých možných smerov. Najprv však máme vysúvací aspekt zariadenia – chytíte ho z dvoch strán a vytiahnete, aby bolo dlhšie. Získate tak väčší displej v prípade, keď ho potrebujete a zmenšíte ho, keď ho nepotrebujete. Jednoduché na predstavenie, ale zložitejšie na realizáciu.

Zaujímavejším a podivnejším aspektom je ohýbanie tohto displeja. Časť displeja na opačnom konci, od rolovateľnej časti je akosi oddelená, aby mohla byť prehnutá. Obsahuje v sebe istý druh závesu, ktorý mu umožňuje ohyb.

Tento záves sa taktiež posúva s displejom, keď ho vyťahujete alebo zasúvate. Využíva štyri valčeky, ktoré poznáme aj z iných ohybných zariadení Samsungu. Vďaka ním môže byť displej ohnutý a oddelený od tela smartfónu.

Predpokladáme, že záves funguje na princípe otáčania, rovnako ako je to v prípade súčasných ohybných zariadení. To umožňuje displeju slobodne sa nakláňať. Avšak displej sa nedokáže plne zavrieť bez toho, aby tam nevznikla medzera.

Nápad je to skvelý, ale prečo by niekto potreboval rolovateľné zariadenie a pridal by k tomu ohybný záves? Navyše to komplikuje obidve konštrukčné typy.

Konkurencia

Doteraz sme videli len rolovateľné displeje alebo skladacie displeje. Ale nie obe v jednom. TCL ukázalo svoj rolovateľný displej, Oppo taktiež a aj Samsung.

 

19.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+