MojAndroid

Hoci Google ešte nevydal finálnu verziu operačného systému Android L, výrobcovia už pomaly začínajú pracovať na budúcich aktualizáciách svojich vlajkových lodí. Dôkazom toho je aj video vytvorené portálom Sammobile, ktorý získal prístup ku skorej testovacej verzii Androidu L na Samsungu Galaxy S5.

Android L na tomto smartfóne ani zďaleka nie je hotový a z dvojdňových skúsenosti redaktorov Sammobile je jasné, že ešte nie je vhodný na denné používanie. Dozvedeli sme sa však aspoň to, ako by mohol nový systém na Galaxy S5 vyzerať. Nebude prekvapením, že Samsung novšiu verziu Androidu zaobalí do svojej nadstavby TouchWiz, ktorá však bude obsahovať viacero grafických prvkov z novšej verzie OS. Môžete sa pripraviť na natívne aplikácie v grafickom prevedení flat, ktoré sa budú držať nových zásad material dizajnu, ako aj na nové funkcie a vylepšenia OS.

Tip: Chcete sa dozvedieť o všetkých novinkách Androidu L? Tak si prečítajte náš článok so zhrnutím všetkých noviniek.

Uzamykacia obrazovka bude na Samsungu Galaxy S5 zobrazovať notifikácie a podporované budú aj tzv. Heads-up upozornenia, ktoré sa zobrazia bez toho, aby ste museli prerušiť hranie alebo inú činnosť. Tešiť sa však môžete aj na ďalšie novinky, ktoré prináša nový OS Android, ako aj na tie, ktoré ma pripravené Samsung. Prvé buildy ROM s Androidom L sú zatiaľ verejnosti nedostupné a Sammobile ich zverejní pravdepodobne až neskôr, keď budú vhodné na bežné používanie. Momentálne nefunguje viacero vecí, systém nie je po grafickej stránke ešte dokončený a problémy sú tu aj s výkonom a stabilitou. To ako OS Android L vyzerá na Galaxy S5 si pozrite na videu.

2.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+