MojAndroid

Finanční experti na celom svete predpovedajú v dôsledku ruskej agresie na Ukrajine globálnu recesiu a aj trh so smartfónmi sa začína pripravovať na hospodársky pokles. Podľa portálu SamMobile obmedzil najväčší výrobca Samsung plánovanú výrobu smartfónov.

Samsung má údajne problém predať staré zásoby smartfónov

Napriek tomu, že Samsung tvrdil, že očakáva stabilný predaj smartfónov v druhej polovici roka stabilný, tak výrobné plány pre továreň vo Vietname ukazujú opak. Správa tlačovej agentúry Reuters tvrdí, že spoločnosť Samsung obmedzila výrobu smartfónov vo svojej továrni na smartfóny v Thai Nguyen.

Továreň Samsungu vo vietnamskom meste Thai Nguyen | Zdroj: SamMobile.com

Táto továreň každoročne chrlí 100 miliónov smartfónov. Dva závody na výrobu telefónov v tejto krajine sú dokonca zodpovedné za výrobu polovice ročnej produkcie smartfónov spoločnosti Samsung. Teraz však dochádza ku kráteniu jedného pracovného týždňa až o polovicu a po zamestnancoch nie sú vyžadované práce nadčas.

Rôzni pracovníci závodu tvrdia, že niektoré výrobné linky pracujú len tri dni v týždni v porovnaní so šiestimi dňami predtým. Niektoré ďalšie linky fungujú len štyri dni v týždni.  Hovorí sa dokonca o tom, že by mohlo dôjsť aj k zníženiu pracovných miest. A dôvod? Výrobca údajne nemá dostatočný odbyt pri starých zásobách, pretože koneční spotrebitelia nechcú vzhľadom na aktuálnu ekonomickú situáciu vo svete investovať do nových zariadení.

Samsung nie je jediným, kto reaguje na nižší dopyt

Samozrejme by podľa agentúry Reuters dôvodom zníženia výroby vo Vietname mohlo byť aj presunutie časti výroby do Indie alebo na domácu pôdu. Pravdepodobnejší je však dôvod nízkeho dopytu zo strany zákazníkov. Juhokórejský gigant Samsung by tak nebol prvou firmou, ktorá z tohto dôvodu znižuje výrobu alebo dokonca prepúšťa zamestnancov.

Rôzne globálne značky vrátane Best Buy, Canoo, Clubhouse, Coinbase, Microsoft, Netflix, PayPal, Robinhood, Substack, Tesla, TikTok, Twitter, Vimeo a Virgin Hyperloop už oznámili zrušenie pracovných miest. Iní, vrátane Facebooku a Google, zatiaľ len naznačili možné zrušenie pracovných miest v dôsledku znížených spotrebiteľských výdavkov a klesajúcej globálnej ekonomiky.

Náš tip
Nový prieskum ukazuje, koľko času denne trávia ľudia s mobilmi

 

7.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+