MojAndroid

Spoločnosť Samsung zverejnila finančné výsledky za prvý kvartál 2019. Tie nie sú vôbec pozitívne. Prevádzkový zisk spoločnosti v tomto období bol približne 5,5 mld. dolárov, čo je oproti minuloročným 14,4 mld. viac ako 60-percentný pokles. Spoločnosť Samsung investorom oznámila nelichotivé správy. Ceny pamäťových čipov v poslednom období výraznejšie klesli a spoločnosť zaznamenala aj znížený dopyt po AMOLED paneloch, hlavne zo strany amerického Apple.

Pomôžu nové vlajkové lode?

Ako iste viete, Samsung nepredáva len smartfóny, je tiež najväčším dodávateľom displejov na svete. Zisk spoločnosti sa vo veľkej miere odvíja aj od toho. Na konečné detailné čísla si budeme musieť ešte pár týždňov počkať. Samsung vidí potenciál aj v nedávno predstavených vlajkových lodiach radu Galaxy S10. Recenzie všetkých troch noviniek sme vám už priniesli:

Nové vlajkové lode sa Samsungu vydarili a aj dopyt po nich je veľmi vysoký. Oproti minuloročným modelom ponúkajú zase nejaké funkcie navyše, napríklad skener odtlačkov prstov v displeji, ultra širokouhlý fotoaparát, skvelé stereo reproduktory, reverzné bezdrôtové nabíjanie či zase kvalitnejšie displeje a silnejšie batérie.

A čo prvý skladací smartfón od Samsungu?

Posledné roky sa Samsungu darilo dobre, každý rok bol lepší a lepší. Posledný prepad zaznamenal v roku, keď sme čakali na predstavenie Samsungu Galaxy Note 4, čo už bolo z pohľadu technológií poriadne dávno. Spoločnosť teraz dúfa, že sa zvýšia investície do dátových centier, čo by znamenalo zvýšenie dopytu po pamäťových čipoch a nádej dáva aj do predaja prvého skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold, ktorého cena bude poriadne vysoká.

6.4.2019
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+