MojAndroid

Predbežné finančné výsledky pre druhý kvartál tohto roka predstavujú pre Samsung mierne sklamanie. Plány spoločnosti, ktoré mala s predajom smartfónov, sa úplne nenaplnili, pričom operačný zisk mobilnej divízie sa medziročne znížil z 3,8 na 2,4 miliardy dolárov. Hoci celkové príjmy spoločnosti oproti minulému kvartálu mierne rástli, nestačili na to, aby uspokojili požiadavky a plány juhokórejskej spoločnosti na poli s mobilnými inteligentnými zariadeniami. Dôsledkom majú byť nie veľmi dobre sa predávajúce modely strednej a nižšej triedy.

Samsung to však nebude mať ľahké ani v tomto kvartáli. Apple má predstaviť vylepšené iPhony, ktoré budú najväčšou konkurenciou pre niekoľko mesiacov starý Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Juhokórejský výrobca však nechce nechať nič na náhodu a už teraz plánuje znižovať cenu obidvoch svojich vlajkových modelov. Navyše, už 13. augusta predstaví nové produkty s veľkými displejmi, nový Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6 edge plus.

Náš tip
Samsung predstaví Galaxy Note 5 už 13. augusta, unikli ďalšie informácie

Podľa zahraničných portálov Bloomberg a Reuters, Samsung zažíva menší prepad aj v dôsledku nezvládnutej výroby Samsungu Galaxy S6 edge. Ten spoločnosť v čase najväčšej popularity nedokázala dodávať v takých množstvách, ako to vyžadoval trh. Čo finančné výsledky znova nakopne zníženie cien ostáva otázne a veľa bude záležať aj od Applu a jeho nových iPhonov.

Zdroj: engadget

 

30.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+