MojAndroid

Minulý rok oznámila spoločnosť Samsung, že svojim prémiovým smartfónom série Galaxy S, Note a skladacím zariadeniam poskytne tri roky systémových aktualizácií. Podľa portálu 9to5Google teraz rovnakú politiku rozširuje aj na smartfóny strednej triedy. Model Samsung Galaxy A52 5G dostane tri roky systémových aktualizácií.

Samsung rozširuje záruku trojročných aktualizácií na modely strednej triedy z roku 2021

Výrobca štandardne poskytuje len dva roky mesačných bezpečnostných aktualizácií a systémových aktualizácií. Ďalšie dva roky potom dostávajú štvrťročné alebo polročné bezpečnostné aktualizácie. V prípade vlajkových modelov túto politiku výrobca rozšíril pridaním tretieho roku mesačných a aj systémových aktualizácií systému Android. Samozrejme to platí iba pre zariadenia Galaxy S, Note a Z. Alebo aspoň doteraz platilo.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Foto: Jakub Marcin

Teraz totiž spoločnosť rozširuje trojročnú záruku aktualizácií aj na sériu Galaxy A, ktorú vydala v tomto roku. Prvým smartfónom, ktorého sa rozšírenie týka je model Samsung Galaxy A52 5G. Smartfón prekvapuje v strednej triede vodoodolnosťou IP68 a fotoaparátmi s optickou stabilizáciou.

Samsung Galaxy A52 5G


Ktoré ďalšie modely okrem Galaxy A52 5G môžu očakávať rozšírenie záruky?

Galaxy A52 5G by sa tak mal dočkať nielen aktualizácie na Android 12 respektíve Android 13, ale aj na verziu Android 14. Okrem toho bude po dobu troch rokov dostávať mesačne systémové aktualizácie. Štvrtý rok už budú záplaty pravdepodobne distribuované iba v polročných intervaloch. A ktoré  ďalšie smartfóny série Galaxy A dostanú rozšírenú záruku na tri roky?

Samsung Galaxy A72 displej
Samsung Galaxy A72 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

S najväčšou pravdepodobnosťou bude čoskoro potvrdená pre model Galaxy A72. Otázne sú skôr smartfóny Galaxy A42 5G a Galaxy A32 5G. Prvý menovaný bol predstavený už v októbri minulého roku a do predaja išiel v novembri. Samsung Galaxy A32 5G je síce tohtoročným modelom, ale svojimi parametrami patrí do nižšej triedy. Po troch rokoch by už jeho hardvér na novú verziu systému Android nemusel stačiť.

Náš tip
Amazon sa pokúša cez falošné účty na Twitteri robiť zo seba skvelú a priateľskú spoločnosť

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+