MojAndroid

Najnovšia verzia operačného systému iOS 16 priniesla používateľom smartfónov značky Apple nové možnosti upravovania zamknutej obrazovky. Spolu s multifunkčným notchom Dynamic Island je to jedna z najzaujímavejších noviniek. Niekoľko celosvetových výrobcov smartfónov sa už teraz snaží napodobniť unikátny dizajn Dynamic Islandu. Podľa nových informácií z portálu 9to5mac sa juhokórejská spoločnosť Samsung rozhodla predstaviť v novej beta verzii nadstavby One UI 5.0 podobnú verziu zamknutej obrazovky, ako Apple.

Ako vyzerá upravovanie obrazovky od spoločnosti Samsung?

Príspevok od Vaibhava Jaina na sociálnej sieti Twitter už zverejnil detailné snímky, v ktorých porovnáva dizajn od Applu a od Samsungu. Používateľ TechDroider na sieti Twitter taktiež publikoval zopár fotografií, ktoré porovnávajú oba dizajny zamknutej obrazovky. V dnešnej dobe sa už spoločnosti netaja tým, že sa inšpirujú konkurenčným dizajnom.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nová, už v poradí tretia beta verzia nadstavby One UI 5.0 pre operačný systém Android podľa všetkého prinesie veľmi podobné vymoženosti upravovania zamknutej obrazovky, ako tá, ktorú pred nedávnom predstavila americká spoločnosť Apple. Podľa doposiaľ zistených informácií Samsung ponúka päť rôznych dizajnov pre hodinky. Systém iOS ponúka 8 možností zobrazovania času, no zmena farieb je možná na oboch systémoch.

Vzhľad a farby nastaviteľných pozadí je veľmi podobný. Rozdielom však je, že Apple ponúka svoje vlastné widgety a niektoré je dokonca možné stiahnuť z iných zdrojov. Samsung je v týchto funkciách zatiaľ dosť limitovaný. Úprava zamknutej obrazovky bola pôvodne zahrnutá v Androide 12, no nakoniec sa vývojári rozhodli túto funkciu presunúť na predstavenie Androidu 13.

Aj keď Samsung od predstavenia iPhonu 14 kopíruje viacero nových funkcií od konkurencie, stále si neodpustil malé provokačné poznámky. Tie sa týkali aj toho, že americká spoločnosť doposiaľ nepredstavila žiaden skladací smartfón. Čo si o tom myslíte vy? Vašu odpoveď nám môžete napísať dole do komentárov pod tento článok.   

Náš tip
Používatelia Google fotiek sa sťažujú. Aplikácia im zobrazuje poškodené zábery

30.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+