MojAndroid

Už dlhšiu dobu sa hovorí o spoločnosti Samsung ako o budúcom producentovi prvých ohybných AMOLED displejov. Zatiaľ sme nemali žiadne informácie o tom, kedy by sa na trhu mohli objaviť. Najnovšie správy od Samsung Mobile Display však potvrdili, že prvé takéto displeje by sme na trhu mohli vidieť už v druhom polroku tohto roka. Ich reálne nasadenie v mobilných zariadeniach je zatiaľ v nedohľadne.

Ich nasadením do tabletov a telefónov by sme mohli ťažiť z ich hlavnej výhody, flexibilita a odolnosť. Predstavte si, že v prípade pádu mobilu alebo iného zariadenia na zem sa už nemusíte báť tzv. pavučiny na rozbitom displeji. Flexibilne displeje budú teda mechanicky odolnejšie a najmä ohybné, čo umožní vytvárať nové typy zariadení najrôznejších tvarov. Predstavte si elektronické noviny, ktoré si zoberiete kdekoľvek so sebou alebo tablet, ktorý môžete zrolovať ako noviny.

Aké využitie by ste si pri flexibilných displejoch vedeli vy predstaviť?

Zdroj: androidcommunity.com

1.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+