MojAndroid

Samsung dnes oficiálne oznámil začiatok masovej výroby prvej operačnej pamäte RAM s kapacitou 4 GB, ktorá je určená pre mobilné zariadenia. Postavená je na 20 nm výrobnom procese a ponúka dátovú priepustnosť na úrovni 3200 Mbps, vďaka ktorej bude možné bezproblémovo natáčať či prehrávať UHD video a vytvárať kontinuálne snímky s rozlíšením cez 20 Mpix. Samozrejmosťou je pri LPDDR4 pamäťových moduloch, v porovnaní s LPDDR3, aj 40% zníženie spotreby, z ktorého budú v budúcom roku ťažiť aj zariadenia s menšími kapacitami RAM.

Čo sa týka dostupnosti, tak Samsung LPDDR4 pamäte s kapacitou 2 a 3 GB už dodáva výrobcom procesorov a mobilných zariadení, čo znamená, že už na CES prípadne na MWC, by sme sa mohli dočkať prvých smartfónov alebo tabletov s rýchlejšími a úspornejšími RAM. Pamäte s veľkosťou 4 GB by sa v prvých komerčne dostupných zariadeniach mali objaviť už v prvej polovici roka 2015 a používať by ich mohli napríklad najnovšie vlajkové lode Samsungu, vrátane Galaxy S6, či Galaxy Note 5 (september 2015). Nové rýchlejšie pamäte by mohli urýchliť tiež nástup prvých smartfónov a tabletov so 4K displejmi. Tie ku svojmu chodu budú okrem dostatočne výkonného procesora vyžadovať aj nasadenie nových RAM modulov.

Zdroj: phonearena

23.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+