MojAndroid

Ohybné smartfóny sú dnes v kurze. Je to tak hlavne kvôli tomu, že zatiaľ ide o nedostatkový tovar, ktorý si drží aj poriadne vysokú cenu. Napriek tomu sa ale do budúcnosti očakáva, že predaje tohto nového druhu techniky budú postupne narastať. A svetoví výrobcovia na to chcú byť čo najlepšie pripravení.

Skladací “Z” dizajn

Len predvčerom sme vás informovali o tom, že na svojom prvom skladacom smartfóne začína pracovať kórejské LG. Toto zariadenie si výrobca patentoval, pričom sa vo výraznej miere líši od doposiaľ predstavených ohybných telefónov. Miesto jedného zhybu totiž ponúka zhyby dva. Tento zatiaľ nepoužitý dizajn je z pochopiteľných dôvodov označený písmenom Z.

Samsung skladací telefón patent

 

Netrvalo dlho a na LetsGoDigital sa objavili správy, ktoré naznačujú, že mobil s podobne riešenou konštrukciou pripravuje aj Samsung. Ten si patentoval a vďaka tomu sa môžeme pozrieť na to, ako by takýto telefón vyzeral. V rozloženom stave by ponúkol rozmery tabletu a veľký displej s minimálnymi bočnými rámikmi. V zloženom stave by zase ponúkol jednu časť obrazovky vpredu, zatiaľ čo ďalšie dve by sa skladali dovnútra.

Takéto riešenie inak chráni neaktívnu časť obrazovky a dáva teda väčší zmysel ako to, s ktorým prišiel Huawei Mate X. Ďalšie informácie o skladacom Samsung smartfóne so Z dizajnom, bohužiaľ, známe nie sú. Taktiež zatiaľ nie je isté či sa ho vôbec niekedy dočkáme. To, že si výrobca niečo patentuje totiž ešte neznamená, že sa to aj dostane do reálnej výroby a následne do predaja.

16.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+