MojAndroid

V redakcii sme otestovali multifunkčnú tlačiareň Samsung Xpress M2070FW, ktorá okrem iného ponúka používateľom smartfónov aj viaceré inteligentné funkcie. Pomocou WiFi alebo bezkontaktnej technológie NFC môžete na tejto tlačiarni tlačiť totiž priamo z vášho smartfónu alebo tabletu. Všetko čo k tomu potrebujete, je len aplikácia.

Samsung Xpress M2070FW v sebe spája funkcie laserovej tlačiarne, skeneru a kopírky, takže je vhodný nielen do domácností, ale aj do kancelárie. Pripojenie sa môže realizovať káblovo prostredníctvom USB portu, ethernetu alebo bezdrôtovo cez lokálnu WiFi sieť. Ak disponujete smartfónom alebo tabletom s NFC technológiou, tak tú pri tejto tlačiarni tiež použijete. Tlačenie dokumentov je tak doslova na dosah ťuknutia prstom na displeji. Zariadenie stačí priložiť, dôjde k automatickému spárovaniu a následne môžete tlačiť. Tlačiareň je kompatibilná aj s cloudovou tlačou Google cloud print.

SL-M2070FW

Čiernobiela tlačiareň od Samsungu dokáže tlačiť rýchlosťou 20 str./min. veľkosti A4 (21 str./min. veľkosti Letter), pričom prvú stranu dokáže po prejdení z režimu spánku dodať už do 8,5 sekundy. Väčšina nastavení sa realizuje prostredníctvom tlačidiel a dvojriadkového LCD displeja na ovládacom paneli tlačiarne. Rozlíšenie tlače dosahuje 1.200 x 1.200 dpi, pričom k dispozícii je aj ekonomický režim, ktorý sa aktivuje tlačidlom ECO.

test-Samsung Xpress M2070FW-3 test-Samsung Xpress M2070FW-1

Tlačiareň, ktorá je vždy po ruke

Xpress M2070FW patrí nepochybne medzi produkty, ktoré sú vhodné ako do kancelárie, tak aj do domácností. Svojimi rozmermi na stole nezaberá veľa miesta a taktiež rýchlosťou tlače nesklame. Čím však skutočne poteší každého nadšenca inteligentne prepojenej domácnosti či kancelárie je to, že podporuje celý rad možností konektivity a na smartfónoch s Androidom má aj vlastnú aplikáciu.

Verzia: 4.07.011
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.07.011
Aktuálna cena: Zdarma

Práve aplikácia je to, čo robí tlačiareň Samsungu výnimočnou. Obsahuje pekne spracované a intuitívne používateľské prostredie, ktoré ponúka všetky funkcie tlačiarne na dosah niekoľkých kliknutí. Keď ju spustíte, môžete začať prostredníctvom svojho mobilu naplno využívať funkcie ako tlačenie, skener, či fax. Bez akýchkoľvek problémov vytlačíte lokálne dokumenty, fotografie alebo webové stránky, samozrejmosťou je ale aj podpora cloudu Google Drive, či sociálnej siete Facebook, z ktorej má používateľ k dispozícii všetky svoje albumy s fotografiami.

test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-1 test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-2 test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-3 test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-4

Tlačenie s aplikáciou je veľmi jednoduché. Na úvodnej obrazovke zvolíte zdroj a konkrétny dokument či fotografiu a môžete začať. Ešte pred samotným vytlačením je možné zvoliť orientáciu, veľkosť fotografie, papiera, a niekoľko ďalších nastavení. Stlačením tlačidla “Print” prebehne tlačenie, ktoré odštartuje ihneď po zohriatí tlačiarne.

Samozrejmosťou je aj podpora faxovania a skenovania priamo z mobilu či tabletu. To je pomocou aplikácie rovnako jednoduché a intuitívne ako tlačenie. Stačí sa prepnúť do záložky so skenerom, zvoliť niekoľko nastavení (veľkosť papiera, farebnosť, kvalitu a formát) a stlačiť tlačidlo. Využiť môžete aj náhľad a sken s rozmermi podľa vlastného nastavenia. Následne sa dajú  zdieľať pomocou e-mailu alebo inej dostupnej služby.

test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-7 test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-8 test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-9 test-Samsung Xpress M2070FW-aplikacia-6

Záverečné hodnotenie

Aplikáciu a tlačiareň sme testovali niekoľko týždňov a počas ich používania sa nevyskytol žiadny problém. Tlačenie bolo vždy plynulé a komunikácia s tlačiarňou rýchla. Čo sa týka kvality tlače, k nej nemám žiadne výhrady a keďže tlačí výhradné len v čiernobielej, tak pri tlačení dokumentov určite nesklame. Cena multifunkčnej tlačiarne SL-M2070FW začína na 120 eurách.

29.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+