MojAndroid

Samsung už na CES 2015 predstavil nový spôsob šírenia zvuku cez reproduktory Wireless Audio 360, ktoré dokážu pokryť 360° priestor z reproduktora. Nové modely sa dostávajú na slovenský trh. Novinkou je aj nový update aplikácie Samsung Multiroom, ktorá vylepšuje zdieľanie a vyhľadávanie skladieb.

Priestorové reproduktory WAM6500 a WAM7500

Nové modely nesú označenie WAM6500 a WAM7500 a sú vyrobené z prémiových materiálov v štýlovom prevedení. Je možné ich zavesiť na strop, položiť na poličku či na stojan do miestnosti. Na rozdiel od tradičných reproduktorov, ktoré produkujú zvuk len jedným smerom, zaplnia zvukom celú miestnosť. Prenosný model WAM6500 má v sebe zabudovanú batériu, vďaka čomu je možné ho použiť aj vonku či vnútri. Oba modely sú kompatibilné s ďalšími zariadeniami ako je televízor, soundbar alebo mobilné zariadenie aj vďaka technológií Multiroom.

„Bohatý zvuk šíriaci sa všetkými smermi je zážitok, ktorý si teraz vďaka technológii pochádzajúcej z laboratórií Samsung môžu dopriať v pohodlí domácnosti všetci hudobní fanúšikovia,“ hovorí Miroslav Záhorec, produktový manažér AV/TV spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Prevratný spôsob počúvania hudby kdekoľvek v domácnosti predstavil Samsung prostredníctvom systému Multiroom audio zariadenia už v minulom roku. Tento rok pokračujeme ďalším medzníkom, a tým je šírenie zvuku všetkými smermi vďaka bezdrôtovým audio reproduktorom.“

Galéria WAM6500 biela farba

Galéria WAM7500 čierne prevedenie

Aplikácia Multiroom: inteligentný prehrávač so zdieľaním skladieb

Samsung Multiroom umožňuje jednoduché zdieľanie hudobných skladieb vo viacerých zariadeniach v domácnosti, podmienka je prepojenie na spoločnú LAN alebo WiFi. Nová verzia aplikácie umožňuje aj spravovanie playlistu na viacerých zariadeniach. Používateľ si tak môže spravovať svoj zoznam skladieb, pridávať, presúvať a mazať skladby. Aplikácia podporuje aj funkciu univerzálneho vyhľadávania, čo znamená že dokáže vyhľadať skladby aj v inom zariadení či v streamingovej službe. Multiroom je zároveň aj hudobný prehrávač. V prípade, že sa používateľ vráti späť do svojho bytu, hudba, ktorú práve počúva na svojom mobile, sa automaticky spustí na všetkých prepojených audio zariadeniach.

Nové reproduktory sa na slovenskom trhu objavia od júla, odporúčané maloobchodné ceny sú nasledovné: WAM7500/EN a WAM7501/EN kúpite za 509 Euro a WAM6500/EN a WAM6501/EN kúpite za 399 Euro.

Podrobná špecifikácia produktov:

WAM-specifications

Zdroj: TS / Foto: MojAndroid.sk a Samsung

27.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+