MojAndroid

Doby večkových telefónov, ktoré rozpútala americká spoločnosť Motorola svojou sériou V, respektíve RAZR, sú už dávno preč. Napriek tomu je o ne stále záujem u niektorých zákazníkov a veľa výrobcov sa snaží tento dopyt naplniť. Nejedná sa len o jednoduché telefóny bez operačného systému, ale aj smartfóny tejto konštrukcie. Jedným z nich je aj juhokórejský Samsung, ktorý každý rok vydáva pre domáci trh véčkový prémiový smartfón. Jeho najnovšia generácia Samsung W2019 bola teraz oficiálne predstavená a čoskoro by sa mala objaviť na juhokórejskom trhu.

 

Samsung W2019 pôsobí luxusne už svojím balením. Po vybalení na majiteľa čaká prémiový kovový dizajn striebornej, respektíve ružovo-zlatej, farby. Po otvorení sa sprístupní pohodlná hardvérová klávesnica s D-padom a systémovými klávesami. Na boku nájdeme aj tlačítko pre asistenta Bixby. Tak ako u minulej generácie aj novinka disponuje vonkajším a vnútorným Super AMOLED FullHD displejom. O výkon sa postará procesor Qualcomm Snapdragon 845 s podporou 6 GB RAM. Vnútorná pamäť má veľkosť 128 GB. Duálny fotoaparát má hlavný 12-megapixelový snímač s premenlivou clonou od f/1.5 do f/2.4 a 12-megapixelový snímač s 2x optickým zoomom. Predná 8-megapixelová selfie kamera má svetelnosť f/2.0. Výdrž zabezpečí 3070 mAh batéria nabíjateľná cez konektor USB-C. Smartfónu pravdepodobne chýba 3,5 mm jack. Mínusom je tiež staršia verzia systému Android 8.1 Oreo. Na náš trh sa novinka  s veľkou pravdepodobnosťou, podobne ako minulé generácie, nedostane.

Náš tip
Samsung Galaxy S8, S8+ a Note 8 nakoniec dostanú nadstavbu One UI | AKTUALIZOVANĚ

 

12.11.2018
Zdroj: SamMobile
 • Hodja Nasreddin

  Sú to tie telefóny, záujem je o NE, nie o NICH. U minulej GENERÁCIE, alebo v minulej GENERÁCII. Nie u minulej GENERÁCII.

  • Milan Menšík

   správne

 • Efan

  Nechápem prečo len na domácom trhu, to sa im vôbec oplatí vyrábať a vyvíjať???

+