MojAndroid

Podľa najnovších informácií “priemyselných zdrojov”, pracuje spoločnosť Samsung na vývoji nového rozloženia pixelov pre použitie v pripravovaných menších AMOLED displejoch. Súčasná technológia usporiadania pixelov vedľa seba má svoje limity. Použitím nekonvenčného kosoštvorcového alebo hexagonálneho rozvrhnutia pixelov môže Samsung navýšiť rozlíšenie displeja nad hodnotu 440 ppi, kedy je pre ľudské oko úplne nemožné rozpoznať jednotlivé pixely.

Samsung vyvíja nové rozloženie pixelov

Takúto obrovskú hustotu pixelov je možné vytvoriť produkčným procesom nazvaným Laser-Induced Thermal Imaging (LITI). Táto technológia umožňuje produkovať vzorce s vysokým rozlíšením, ktoré sa často nepodarí účinne vytvárať bežnými technikami, ako je fotolitografia. V minulosti bol problém využiť technológiu pre masovú produkciu, no zdá sa, že všetky nedostatky boli odstránené. Výsledok vývoja v tomto smere budeme môcť pravdepodobne vidieť na zariadení Samsung Galaxy S IV, ktorý ponúkne 5-palcový Super AMOLED displej s FullHD rozlíšením.

Už počas medzinárodného veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2013 informoval Samsung o svojom vývoji displejov a na obrázku vyššie môžete vidieť, že v prvom kvartáli 2013 bude mať k dispozícií 4,99″ displej s hustotou pixelov 440ppi.

Zdroj: spiedigitalibrary, phonearena

23.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+