MojAndroid

Ak máte stále problém pri používaní funkcie Face Unlock  s tým, že by niekto mohol zneužiť vašu podobizeň pri strate alebo odložení svojho smartfónu použitím fotografie, spoločnosť Samsung prináša vylepšenie funkcií tejto ochrany v podobe rozlišovania tváre v Ice Cream Sandwich, kde si môžete vytvoriť fotografiu a overenie skutočnej osoby pomocou žmurknutia.

My sme vyskúšali Face Unlock na originálnom Ice Cream Sandwich 4.0.3 od Samsungu a pomocou staršej fotografie sa nám nepodarilo odomknúť obrazovku, aj keď pri reálnom obraze prebiehala identifikácia rýchlo a plynulo.

Ochrana v podobe žmurknutia by mohla byť ďalším bezpečnostným prvkom, ktorý zabezpečí Face Unlock proti zneužitiu odomykania telefónu pomocou fotografie, aj keď tú by ste museli myť k dispozícii úplne aktuálnu, či dnes nie je problém, vo väčšine prípadov, stiahnuť z internetu.

Zdroj: Endadget.com

31.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+