MojAndroid

Vo Veľkej Británii spoločnosť Samsung so svojim Galaxy Tab vyhrala súd. Rozhodol o tom sudca Colin Birs, ktorý potvrdil, že Samsung neporušuje dizajnový patent spoločnosti Apple.

Podľa vyjadrenia sudcu, „nie je pravdepodobné, že si spotrebitelia pomýlia tieto dve zariadenia a mohli by si ich zameniť  na základe dizajnu“. Sudca Colin Birss ďalej vyhlásil, že „Galaxy Tab nemá také hodnotenie a extrémnu jednoduchosť, na ktorej je postavený tablet od spoločnosti Apple. Nie je taký cool.“

Samsung na okraj celej záležitosti len uviedol, že rozsudok iba potvrdzuje presvedčenie spoločnosti Samsung o tom, že Galaxy Tab neporušuje patentové práva spoločnosti Apple.

„Ak by Apple začal uplatňovať naďalej svoje patentové nároky v iných krajinách na základe týchto všeobecných vzorov, inovácie v tomto odvetví by mohli byť ohrozené a spotrebiteľ by mal neprimerane obmedzený výber zariadení,“ vyjadrila sa spoločnosť Samsung vo svojom vyhlásení.

“Nie je náhoda, že najnovšie produkty spoločnosti Samsung vyzerajú veľmi podobne ako iPhone alebo iPad,“ vyjadril sa Alan Hely, hovorca spoločnosti Apple. Podotkol, že sa nebude nijako špeciálne vyjadrovať k rozhodnutiu súdu. „Tento druh nepoctivého kopírovania je zlo, a ako sme povedali mnohokrát v minulosti, musíme chrániť duševné vlastníctvo spoločnosti Apple.”

Po rozhodnutí, že Samsung Galaxy Tab nie je podobný iPadom, ostáva 21 dní pre spoločnosť Apple, aby sa proti tomuto rozhodnutiu odvolala. Je pravdepodobné, že tak aj urobí. Podľa sudcu sa zariadenia odlišujú nielen svojou hrúbkou, ale poznávacím znakom je aj neobvyklý nápis na zadnej strane.

Zdroj: Bloomberg Foto: Samsung

Samsung Galaxy Tab 10.1

Android 3.0 (Honeycomb)10,1''
1 GHz Tegra 21280 x 800
1 GB3MPx
16/32/64 GBHD 720p (1280 x 720 bodů)

10.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+