MojAndroid

Zdrojové kódy sú vo svete custom ROMiek veľmi žiadanou komoditou, na ktorú developeri vždy netrpezlivo čakajú. Zdrojový kód, ktorý poskytujú výrobcovia komunite sprístupnia vývojárom potrebné súbory a systémové knižnice, vďaka ktorým môžu neskôr vylepšovať operačný systém. Ak sa developerom do rúk dostane zdrojový kód pre konkrétne zariadenie, môžete si byť istí, že v priebehu krátkeho času sa objavia upravené ROM a kernely, ktoré vylepšia životnosť batérie, umožnia pretaktovať procesor alebo pridajú ďalšie užitočné funkcie.

Po týždni od vydania updatu na Android 4.0 Ice Cream Sandwich pre Samsung Galaxy SII, sprístupnil Samsung aj zdrojový kód, ktorý môžete stiahnuť zo  stránky opensource.samsung.com. Majitelia tohto smartfónu, ktorí sa odhodlali pre root a nahranie custom ROM sa tak konečne môžu tešiť na všetky vyššie spomínané výhody, ktoré sa časom pre Galaxy SII určite objavia.

Zdroj: xda-developers.com

20.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+