MojAndroid

Zaujímavou správou, ktorá sa objavila zo zdrojov na internete je fakt, že spoločnosť Samsung sa snaží rozšíriť svoj tím vývojárov v Silicon Valley o nových členov, ktorí zvládajú prácu a vývoj WebKit jadra internetového prehliadača. To by mohlo naznačovať, že Samsung chce vytvoriť vlastný internetový prehliadač pre mobilné zariadenia. Všetky informácie sú však v rovine špekulácií, pokiaľ Samsung nebude o celej záležitosti informovať odbornú, ale i laickú, verejnosť.

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo by Samsung mohol vsadiť na vlastný internetový prehliadač. Tým prvým je rozrastajúca sa rodina Samsung zariadení na trhu s operačným systémom Android, ďalším by mohla byť lepšie podpora pre externé prídavné zariadenia a aplikácie ako je S-Note, S-Pen, S-kalendár, S-Voice.

Tento krok by mal samozrejme svoju logiku, keďže Samsung vytvára a dodáva vo svojich zariadeniach vlastné procesory a čipov. Veď kto iný by mal vedieť, aký prehliadač a s akými vlastnosťami  by mohol byť najlepší pre zariadenie Samsung, ak to nie je Samsung samotný. Využitie procesora so špecifickými vlastnosťami by tak padlo na úrodnú pôdu a mohli by sme sa v podobe vlastného prehliadača od spoločnosti Samsung dočkať vylepšeného výkonu pri surfovaní po internete.

Viac informácii môžeme očakávať v dohľadnej dobe, zatiaľ si môžete vybrať z niekoľkých dostupných prehliadačov v Google Play Store.

Zdroj, foto: CNET, Korea IT News

26.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+