MojAndroid

Doteraz spoločnosť používala vo svojich zariadeniach procesory od Qulcommu, no aj svoje vlastné Exynosy. Práve druhé zmieňované sú často terčom veľkej vlny kritiky, a to hlavne pri vlajkových lodiach výrobcu.

Najnovšia séria Galaxy S23 by mala prísť len procesorom Snapdragon 8 Gen 2, a to celosvetovo. Avšak vyzerá to tak, že v Samsungu sa chystajú na výrobu nového druhu svojich vlastných čipsetov, píše Android Authority.

Samsung Galaxy Z Fold4
Tohtoročná novinka Samsung Galaxy Z Fold4 používa Snapdragon 8+ Gen 1 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako vyplávalo prednedávnom na povrch, v Samsungu vytvorili nový tím pre vývoj čipsetov a aplikačných procesorov v rámci svojej Mobile Experience divízie. Tento tím by mal viesť viceprezident spoločnosti, Choi Won-joon, ktorý prešiel do Samsungu od výrobcu čipsetov Qualcomm v roku 2016.

Dôverné zdroje blízke Samsungu sa zhodujú, že je veľmi nízka šanca, aby tento tím bol vytvorený len kvôli zlepšeniu a pracovaniu na čipoch Exynos. Zdroj ďalej tvrdí že Mobile Experience divízia je nová organizačná jednotka, ktorá bude samostatne pracovať na nových aplikačných procesoroch Samsung.

Samsung dáva do budúcnosti prednosť čipsetom Qualcommu

Informácie sú zatiaľ utajované, no odhaduje sa že projekt bude zamestnávať približne 1000 zamestnancov a mal začať v júli tohto roku. Podľa slov odborníkov ide o zásadný projekt, ktorý má pomôcť spoločnosti zlepšiť svoje postavenie na trhu v rámci konkurencie.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Nový modely od Samsungu budú celesvetovo využívať len Snapdragon | Zdroj: Technizo Concept / YouTube

Doteraz boli čipsety od Qualcommu dodávané okrem Samsungu aj spoločnostiam ako Meizu a Vivo. Predpokladá sa, že čipsety na ktorých sa po novom bude pracovať, budú využívať výlučne len v modeloch Samsung Galaxy. Špekuluje sa aj o prechode niektorých zariadení na čipsety od spoločnosti MediaTek, ktorá je práve konkurenciou Qualcommu.

Aj naďalej budú v nových modeloch používať procesory Qualcomm Snapdragon, s ktorými firma podpísala spoluprácu na roky 2023 a 2024. Na vývoji vlastných procesorov budú pracovať minimálne do roku 2025, kedy by sme ich prvýkrát mohli vidieť v zariadeniach od Samsungu.

Náš tip
Snehová kalamita mnohých prekvapila. Ako sledovať počasie pomocou smartfónu, aby vám už nič neuniklo?

15.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+