MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung má podľa najnovších informácií priniesť až 4 nové projekty pre rozšírenú a virtuálnu realitu. Za chystanými novinkami stojí C-Labs – interný program, kde môžu zamestnanci spoločnosti Samsung pracovať na kreatívnych a inovatívnych projektoch menšieho rozsahu. Všetky novinky majú byť predstavené údajne už na výstave MWC 2017 v Barcelone.

Náš tip
MWC 2017: Vieme, na čo sa môžete tešiť!


Relúmĭno

Prvou novinkou je aplikácia, ktorá umožňuje zrakovo postihnutým používateľom lepšie zaostrovať a pomáhať tak čítať knihy či pozerať televíziu. Aplikáciu si len nainštalujú do svojho smartfónu, ten vložia do headsetu GearVR a následne bude obraz prekreslený pre lepšie rozoznávanie zobrazeného obsahu. Ide o príjemný spôsob ako využiť virtuálnu realitu nielen na zábavu, ale aj na zvýšenie kvality života pri určitých diagnózach.

relumino-vr-project


Monitorless

Projekt  s názvom Monitorless vám môže na prvý pohľad pripomínať Google Glass, no jeho využitie je trochu odlišné. Hlavnou funkciou je zobrazenie displeja smartfónu či počítača vo VR. Pomocou okuliarov sa obraz daného zariadenia zrkadlí na sklách priamo pred vami. Pripojením k Wi-Fi sa v režime rozšírenej reality obrazovka zobrazí na okuliaroch priamo do okolitého reálneho sveta. Samsung tiež tvrdí, že táto technológia by mohla byť šikovne využitá pri streamovaní hier.

Náš tip
Samsung na MWC možno predstaví 4. generáciu svojho odolného smartfónu


VuildUs

Aplikácia VuildUs je zameraná najmä na priestorovú virtualizáciu určitých objektov. Umožňuje napríklad vizualizáciu nábytku v novom bytovom/nebytovom priestore ešte pred jeho kúpou. Obraz odfotený 360 stupňovou kamerou prepojený s 3D skenom daného priestoru ponúka na centimetre presné rozloženie nového nábytku či doplnkov. Používateľ si následne výsledok môže prezrieť v headsete GearVR. Samsung nešpecifikoval rozsah podporovaného nábytku, no ponúka sa tu rozhodne zaujímavá možnosť spolupráce s e-shopmi ako Amazon či IKEA.


traVRer

Veľmi zaujímavým konceptom od Samsungu je traVRer. 360 stupňové video vám poskytne prehľad tých najzaujímavejších svetových pamiatok či miest priamo z vašej obývačky. Na prvý pohľad vám to môže pripomínať Google Street View, v tomto prípade je však táto funkcia obohatená o audio a video záznam.

traVRer-sasmung-mwc-2017


Dôležitou informáciou je tiež to, že spoločnosť Samsung žiadny zo spomínaných projektov oficiálne nepotvrdila. Či sa tieto zaujímavé pripravované projekty pre VR stanú skutočnosťou sa dozvieme už koncom februára na výstave MWC 2017 v Barcelone.

Zdroj: androidauthority

22.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+