MojAndroid

Výdrž smartfónov je jednoznačne jedným z ich najväčších mínusov a to napriek stále úspornejším čipsetom. Vinu na tom nesie aj neustále sa zväčšujúca uhlopriečka a rozlíšene displejov, čo musia výrobcovia vyvážiť väčšou kapacitou batérie. A podľa portálu GizmoChina teraz chystá juhokórejský Samsung do chystaných smartfónov skutočne masívne batérie. Ktoré modely ich dostanú?

Kapacita batérie bude atakovať 7000 mAh

Samsung už tento rok prekvapil pomerne veľkými batériami v modeloch Samsung Galaxy S20 Ultra a Samsung Galaxy Note 10 Lite. V prvom prípade bola kapacita 5000 mAh a v druhom 4500 mAh. Podľa uniknutých špecifikácii z certifikácie regulačných úradov China 3C a Safety Korea využije v dvoch nových modeloch ešte väčšiu kapacitu 6800 mAh.

Malo by ísť o smartfóny Samsung Galaxy M41 a Galaxy M51. Kódové označenie prvého modelu je EB-BM415ABY. Vďaka takejto kapacite by mali mať obidva smartfóny minimálne dvojdňovú výdrž, ale aj vyššiu hmotnosť tela.

Samsung Galaxy M41 batéria

Minulý mesiac sa tiež objavili informácie, že by obidve zaradenia mali používať OLED displeje s FHD+ rozlíšením od divízie CSOT čínskej spoločnosti TCL. Rovnaké panely využívajú vlajkové modely série Xiaomi Mi 10 a Motorola Edge. To by bola pomerne veľká zmena, pretože Samsung väčšinou v svojich smartfónoch používa vlastné displeje. Podľa portálu GizmoChina by sa v najbližšej dobe mali objaviť ďalšie informácie, ako parametre fotoaparátov, procesorov a dátum predstavenia spomínaných modelov.

Ktoré smartfóny na trhu majú najväčšie batérie?

V našom nákupnom poradcovi sme vám nedávno predstavili smartfóny s najdlhšou výdržou. Tradične už medzi ne patrí Motorola Moto G8 Power, ktorá ponúka batériu s kapacitou 5000 mAh a trojdňovú výdrž. Nedávno bola predstavená aj jej odľahčená verzia Motorola Moto G8 Power Lite. Možnosťou je aj Asus ZenFone 6 s kapacitou batérie 5000 mAh, vyklápacím fotoaparátom a čipsetom Qualcomm Snapdragon 855.  A ak je pre niekoho dôležitý aj fotoaparát, tak môže siahnuť po Xiaomi Mi Note 10 s kapacitou batérie 5260 mAh.

Náš tip
Akcia: Tieto platené Android hry a aplikácie sú teraz zadarmo
7.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+