MojAndroid

Veľmi sa nám páči, keď sa spoločnosti, ktoré dnes patria medzi najhodnotnejšie na svete, nezaujímajú len o to, čo je základom ich biznisu. Napríklad Google sa snaží vytvoriť celosvetovú sieť bezplatného internetu a Samsung najnovšie vyvinul aplikáciu, ktorá pomôže predčasne narodeným deťom. Tie vďaka nej a špeciálnemu reproduktoru budú môcť počuť tlkot srdca a hlas svojej matky aj vtedy, keď sú v inkubátore a mama nie je v ich blízkosti. Projekt s menom Voices of Life má zelenú aj od doktorov, ktorí tvrdia, že môže pomôcť v neskoršom vývoji prečasne narodených detí.

Náš tip
Samsung vykázal medziročný nárast zisku. Najmä vďaka smartfónom

Základom fungovania aplikácie je, prekvapivo, Samsung smartfón, ktorý ponúka merač tepu. Vo videu je konkrétne zobrazený najnovší Samsung Galaxy S7. Pomocou neho môže matka nahrať tep svojho srdca a na diaľku ho poslať do nemocnice, kde ho môžu prehrať jej dieťaťu v inkubátore. Okrem toho môže matka poslať cez internet aj nahrávku svojho hlasu, zaspievať dieťaťu uspávanku, alebo mu šepkať všetko, čo jej napadne. Prijímacie zariadenie v nemocnici (taktiež smartfón) dokáže následne z nahrávky odstrániť tóny s vysokou frekvenciou, ktoré sú pre deti nepríjemné, a prehrať im zvuk spolu s tlkotom srdca cez špeciálny reproduktor. Zatiaľ nie je známe, kedy sa aplikácia dostane na verejnosť, no rozhodne oceňujeme snahu Samsungu pomôcť matkám vo chvíľach, keď nemôžu byť so svojimi ďeťmi.

Zdroj: TheVerge

2.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+