MojAndroid

Samsung opäť v Amerike ukázal svoje najnovšie zariadenia. Po dvoch rokoch online prezentácií kvôli kovidu, sme mohli byť opäť účastní predstavovania noviniek naživo. Nová séria Samsung Galaxy S23 prichádza na trh a fanúšikovia sa dočkali niekoľkých vylepšení, medzi najvýznamnejšie patrí použitie procesora Snapdragon pre všetky trhy. My sme mali možnosť si novinky vyskúšať priamo v San Franciscu.

Séria Galaxy S23 detailne:

Séria Galaxy S23

Po roku prichádza nový modelový rad Galaxy S23, ktorá prichádza s tromi modelmi – Galaxy S23, Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra s možnosťou až 1 TB vnútornej pamäte. Vylepšenie dostali najmä fotoaparáty, nechýba ani špičkový herný výkon a Samsung nezabúda ani na ekológiu.

Nová séria Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Michal Chabada

Batéria Galaxy S23 Ultra má kapacitu 5000 mAh. Galaxy S23 Ultra s uhlopriečkou 6,8 palca alebo 17,2 cm má trochu iný tvar ako predchodcovia. Nie je taký zakrivený do okrajov ako pri predchádzajúcich modeloch, čím sa jeho plocha opticky zväčšuje a splošťuje. Výrobca tvrdí, že displej tak ponúka najlepší obraz v histórii smartfónov Samsung Galaxy.

Ekologický proces pri výrobe série Galaxy S23 | Foto: Michal Chabada

V porovnaní so sériou Galaxy S22 sa zvýšil podiel recyklovaných materiálov zo šiestich interných komponentov pri modeli Galaxy S22 Ultra na 12 pri modeli Galaxy S23 Ultra. Séria Galaxy S23 taktiež využíva široké spektrum recyklovaných materiálov než akékoľvek iné smartfóny Galaxy, napríklad recyklovaný hliník a sklo, recyklované plasty z vyradených rybárskych sietí, barelov na vodu a PET fliaš.

200 MP fotoaparát

Do výbavy patrí najvyspelejší fotografický systém, aký telefón Galaxy kedy mal, vhodný prakticky do akýchkoľvek svetelných podmienok s neuveriteľne kvalitnou kresbou detailov. Šum, ktorý tak často znehodnocuje fotografie zhotovené pri nízkom osvetlení, spoľahlivo opravia algoritmy digitálneho spracovania obrazu s využitím umelej inteligencie tým, že vylepšia detaily a farebné odtiene.

Fotografický režim na Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Michal Chabada

Vôbec po prvýkrát v sérii Samsung Galaxy ponúka model Galaxy S23 Ultra snímač s technológiou Adaptive Pixel s výsledným rozlíšením 200 megapixelov.

V zložitejších svetelných podmienkach je možné experimentovať s viacnásobnou expozíciou, v režime Astrofotografie sa zase môžu tešiť na skvelé zábery Mliečnej dráhy či iných objektov na nočnej oblohe. Príslušné hodnoty je možné nastaviť priamo v prostredí fotoaparátu v aplikácii Expert RAW, ktorú si majitelia modelov Galaxy S23 môžu teraz stiahnuť. Galaxy S23 Ultra uplatní duálny optický stabilizátor obrazu (OIS) fungujúci vo všetkých smeroch.

Režim Astrofotografie | Zdroj: Michal Chabada

Ceny a dostupnosť na Slovensku

Nový Samsung Galaxy S23 Ultra je najdrahší model z trojice predstavených produktov. Cena pri 256 GB verzii začína od 1399 eur. Všetky ceny Samsung Galaxy S23 Ultra nájdete v samostatnom článku Séria Samsung Galaxy S23: Cena a dostupnosť na Slovensku + špeciálna akcia.

.

Séria Samsung Galaxy S23: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Michal Chabada

Predaj bude spustený od 6. februára pre vyššie pamäťové verzie Galaxy S23 (256GB) , Galaxy S23+ (512GB), Galaxy S23 Ultra (512GB), Galaxy S23 Ultra (1 TB). Neskôr od 17. februára budú dostupné aj verzie s nižšou pamäťou, konkrétne modely Galaxy S23 (128GB) , Galaxy S23+ (256GB), Galaxy S23 Ultra (256GB).

Zároveň môžu záujemcovia po registrácii v aplikácii Samsung Members, v časti „Výhody“, odpredať svoje staré zariadenie a k výkupnej cene navyše získať výkupný bonus vo výške 120 €. Celkovo tak zákazníci v rámci úvodnej ponuky môžu získať bonusy v hodnote až 360 eur.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S23: Cena a dostupnosť na Slovensku + špeciálna akcia

Nové notebooky Galaxy Book 3 Pro

Medzi novinkami nechýbajú ani nové notebooky. Samsung predstavil verzie Galaxy Book3 Ultra, Book3 Pro 360 a Book3 Pro. Vlajková loď súčasnej ponuky, teda Galaxy Book3 Ultra, sa vyznačuje mimoriadne vysokým výpočtovým výkonom, model Galaxy Book3 Pro 360 v sebe vďaka flexibilnej konštrukcii a podpore dotykového pera spája funkcie dvoch zariadení súčasne a Galaxy Book3 Pro je zase tenký a ľahký prístroj určený hlavne pre mobilné využitie.

Nový notebook Samsung Galaxy Book 3 Pro | Zdroj: Michal Chabada

Celá séria Galaxy Book3 je určená predovšetkým používateľom, ktorí túžia po skvelom výkone a dokonalom prepojení rôznych zariadení, ktoré podporuje produktivitu aj kreativitu. Nová séria notebookov Galaxy Book3 žiaľ znova nebude dostupná na Slovensku.

1.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+