MojAndroid

Minulý rok bol pre Samsung  veľmi úspešný a dokazujú to aj najnovšie štatistické čísla. Spoločnosť v štvrtom kvartáli minulého roka profitovala a dosiahla čistý zisk 4,72 miliardy dolárov pričom prijmy z predaja dosiahli viac ako 42 miliárd. To predstavuje takmer 76% nárast ziskov oproti rovnakému obdobiu v roku 2010. Za úspechom spoločnosti stojí najmä neutíchajúci záujem o smartfóny, ktoré tvorili až 40% celkových príjmov. Na vysokých ziskoch sa však podieľali aj iné odvetvia. Predaj televízorov spoločnosti narástol oproti predchádzajúcemu roku o 20% a Samsung tu zinkasoval 7,6 miliardy dolárov.

V tomto roku samozrejme ambície spoločnosti zostávajú rovnaké. Samsung sa bude snažiť čoraz viac presadiť sa vo všetkých kategóriách telefónov a pokúsi sa udržať si prvé miesto v high-end sektore. Predstavenie Galaxy SIII by mohol byť prvým krokom k ďalšiemu úspechu.

Zdroj: phandroid.com

28.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+