MojAndroid

Android tabletov na trhu nie je v poslednom čase veľa, čiže asi nikoho neprekvapí, že Samsung v tejto oblasti jednoznačne dominuje. Aj keď počas tohto roku priniesol na trh len dva modely tabletov – Galaxy Tab S7 FE a Galaxy Tab A7 Lite. Pre porovnanie, minulý rok priniesol až 6 modelov. Možno je za tým čipová kríza, možno niečo iné. Správu prináša Sammobile.

Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G zadná strana
Samsung Galaxy Tab S7 FE | Zdroj: Zdenka Smalecová

Samsung aj naďalej jednotkou na trhu Android tabletov, celkovo dvojkou

Známa analytická firma Canalys vo svojej správe za 3. štvrťrok 2021 píše, že celý tabletový trh sa v spomínanom štvrťroku prepadol o 15%. Samsung samotný zaznamenal 20% pokles.

Za 3. štvrťrok 2021 sa predalo 37,7 miliónov tabletov celosvetovo, od všetkých výrobcov dohromady. Samsung predal 7,2 miliónov, čo je menej než pred rokom (9,03 miliónov).

Poklesol aj trh notebookov, Chromebookov a tabletov ako taký. To až o 27 % v Európe, na Strednom Východe a v Afrike (EMEA), o 14 % v Číne, 24 % v Sev. Amerike a len 1 % v Latinskej Amerike. Ázia zaznamenala dokonca nárast a to až o 23 %.

Predaje tabletov podľa značiek
Predaje tabletov podľa značiek | Zdroj: Sammobile.com

Keď sa pozrieme na trh tabletov ako celok, tak Samsung skončil na druhom mieste za Applom s 19,1 % podielom. Apple získal až 40,4 % podiel, nasledovaný Lenovom, Amazonom, Huaweiom, ktoré získali 11,3 %, 7,4 % a 6,6 %.

Predaje tabletov podľa oblastí
Predaje tabletov podľa oblastí | Zdroj: Sammobile.com
4.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+