MojAndroid

Spoločnosti Strategy Analytics Counterpoint prišli so zaujímavými údajmi za druhý štvrťrok 2019 o globálnych dodávkach smartfónov, ktoré (neprekvapivo) medziročne klesli. Aj napriek celkovému poklesu, spoločnosti Samsung a Huawei zaznamenali mierny nárast dodávok a podielu na trhu.

Globálne dodávky poklesli, Samsung a Huawei však zaznamenali nárast

Podľa Strategy Analysis poklesli celosvetové dodávky smartfónov o 2.6%, zatiaľ čo Samsung zaznamenal nárast o 1.9%, Huawei tiež zaznamenal nárast o 1.7% a Apple medziročne stratil 0.7%. Tieto údaje možno premietnuť do 76.3 milióna kusov predaných spoločnosťou Samsung, 58.7 miliónov kusov od Huawei a 38 miliónov predaných iPhonov. Spoločnosti Xiaomi a Oppo sa držia tesne za “hlavnou” trojicou, s 9.4% a 8.7% podielom na trhu, pričom obe spoločnosti zaznamenali mierny nárast. Celkový počet zásielok pre spoločnosť Oppo však klesol, zatiaľ čo údaje Xiaomi zostali rovnaké.

Prieskum Counterpoint poskytuje zhruba rovnaké údaje, s jemne podrobnejšími informáciami o ostatných značkách v prvej desiatke. Trhový podiel Samsungu sa pohybuje okolo 20%, Huawei takmer 16% a Apple menej ako 10%.Podľa Counterpoint majú všetky tri značky mierne nižší podiel na trhu. Na rozdiel od prieskumu Strategy Analytics globálne dodávky klesli iba o 1.2% oproti 2.6%.

Zaujímavé je, že dodávky spoločnosti HMD Global (Nokia) vzrástli oproti minuloročnému druhému kvartálu o viac ako 20%, čím sa v celosvetovom “rebríčku” umiestnila na 9. mieste. Spoločnosť Lenovo a Vivo tiež zaznamenali mierny nárast predaja, zatiaľ čo LG sa snaží udržať. Nárast spoločnosti Realme je až cez 800%, keďže len nedávno vydala svoj prvý smartfón.

31.7.2019
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+