MojAndroid

Operačný systém Tizen zrejme mnohí poznáte, aj keď ste takéto zariadenie možno ešte nepoužívali. Ide o systém, ktorý Samsung vyvíja už pomerne dlho. Okrem hodiniek a náramkov z radu Gear ho ale nájdeme aj v smartfónoch. Tie sa zatiaľ predávajú najmä v Afrike, Indii a ďalších ázijských krajinách. Teraz ale výrobca uviedol, že tieto telefóny postupne prinesie do celého sveta.

Veľký nárast v predajoch

Na spomínaných trhoch sa totiž tešia stále väčšej obľube. Samsung uviedol, že v roku 2016 zaznamenali predaje Tizen smartfónov až 30% nárast oproti predchádzajúcemu roku. Tento rok predaje narástli o ďalších 100 %, čo určite nie je náhoda.

Vzhľadom na to, že s telefónmi neprichádzame do priameho styku, nevieme zhodnotiť skutočný potenciál tohto OS. Samsung sa ale očividne nevzdáva a usiluje sa o to, aby telefóny s Tizenom používalo stále viac ľudí. Na práve prebiehajúcej konferencii v San Franciscu totiž odznelo aj to, že v budúcnosti chce kórejský gigant priniesť telefóny do celého sveta a nie iba do rozvojových krajín.

Čoskoro globálny OS

Samsung okrem iného uviedol, že do konca tohto roku sa počet aplikácií pre Tizen má zdesaťnásobiť oproti minulému roku. To je tiež skvelý nárast a je vidieť, že operačný systém sa teší aj záujmu vývojárov tretích strán. Hoci výrobca neuviedol, kedy približne by sa smartfóny s Tizenom mali dostať aj do Európy, môžeme očakávať, že v prípade takéhoto rastu popularity sa tak stane čoskoro.

Zdroj: Shara Tibken (Twitter) via GSM Arena

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+